PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszają remonty szlaków turystycznych w Tatrach

  • PAP    27 sierpnia 2014 - 08:40
Ruszają remonty szlaków turystycznych w Tatrach

Pod koniec sierpnia w Tatrach rozpoczęły się prace przy remontach szlaków turystycznych w rejonie Czerwonych Wierchów. Kosztem 2 mln 73 tys. zł zmodernizowanych zostanie 10 km szlaków. Inwestycja jest współfinansowana z funduszy unijnych.
"Szlaki w rejonie Czerwonych Wierchów są dosyć mocno zniszczone - powstało sporo dzikich ścieżek, a na zboczach utworzyły się erozje. Gruntowny remont (...) szlaków w masywie Czerwonych Wierchów planowaliśmy od kilku lat. Teraz chcemy zadeptane tereny przywrócić roślinności i ograniczyć dalsze zadeptywanie okolic wyznaczonego szlaku" - powiedział dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobrowski.

Oprócz remontu szlaków na Czerwonych Wierchach powstanie zabudowa przeciwerozyjna i strefa restytucji roślinności w sąsiedztwie tych szlaków turystycznych na powierzchni prawie 6 hektarów.

Czytaj też: Zmieniają się Tatry: jest coraz czyściej

Szef TPN poinformował, że prace remontowe na Czerwonych Wierchach mogą potrwać do końca przyszłego roku, ponieważ roboty mogą się odbywać tylko w odpowiednich warunkach atmosferycznych. Na czas prowadzonych prac ruch turystyczny będzie odbywał się normalnie, gdyż wszystkie prace prowadzone są ręcznie - bez użycia ciężkiego sprzętu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

W polskiej części Tatr jest 275 km oznakowanych szlaków turystycznych o różnych stopniach trudności - od bardzo łatwych po bardzo trudne - wyposażone w łańcuchy, klamry i drabinki. Co roku Tatry odwiedza około 3 mln turystów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.