Ruszy budowa mostu na Wiśle

W połowie września rozpocznie się budowa mostu na Wiśle w Kwidzynie. W piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawca robót, firma Budimex SA, podpisały umowę w tej sprawie. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2012 r.
Dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Franciszek Rogowicz powiedział, że na inwestycji skorzystają przede wszystkim mieszkańcy wschodniej części województwa, położonej na prawym brzegu Wisły.

Teraz najbliższa przeprawa przez rzekę jest w Knybawie, położonej ok. 50 km od Kwidzyna.

- Most skróci dojazd z Kwidzyna do Trójmiasta o połowę, z obecnych dwóch godzin do godziny - dodał Rogowicz.

Sześcioprzęsłowy most o dł. 808 m. i szerokości ponad 16 m. będzie położony w ciągu drogi krajowej nr 90. Dyrektor zaznaczył, że oprócz mostu zostanie też wyremontowany 11 kilometrowy odcinek drogi nr 90. Koszt realizacji inwestycji szacowany jest na 380 mln zł.

Władze Kwidzyna i regionu od ok. 20 lat starały się o budowę mostu. Najbliższe tego typu obiekty przez Wisłę w tym rejonie są w Knybawie i w Grudziądzu. Jest to najdłuższy odcinek rzeki pozbawiony mostu. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

"90" - droga krajowa, na której dwa auta się nie mogą minąć... Chyba zamiast "wyremontowany" p. dyrektor miał na myśli "gruntownie zmodernizowany", bo inaczej LOL...

Suck, 2010-09-03 18:10:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE