PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszy budowa obwodnicy Leżajska

  • PAP    22 czerwca 2011 - 17:01
Ruszy budowa obwodnicy Leżajska

W rzeszowskim oddziale GDDKiA podpisano umowę na budowę I etapu obwodnicy Leżajska.
Będzie ona częścią drogi krajowej nr 77. Wykonawcą obwodnicy będzie polsko-hiszpańskie konsorcjum firm z liderem spółką Sando Budownictwo Polska.

Jak powiedział dyrektor generalny spółki Dariusz Paprzycki, Sando działa w Polsce od 4 lat. - Obecnie realizujemy inwestycje za ok. 2 mld zł. Wybudowaliśmy m.in. most w Małkini, a obecnie realizujemy m.in. odcinek autostrady A1 oraz Most Północny w Warszawie - dodał. Paprzycki podkreślił, że obwodnica Leżajska zostanie wykonana solidnie i oddana w terminie, czyli w grudniu 2012.

Czytaj też: Obwodnica Leżajska za ponad 36,5 mln zł

Wartość podpisanego kontraktu to 36,5 mln zł. Inwestycja współfinansowana jest z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Obwodnica będzie stanowiła część drogi krajowej nr 77 Lipnik (Świętokrzyskie) - Przemyśl. Przebiegać będzie po stronie zachodniej Leżajska. Swój bieg rozpocznie od ul. św. Jana z Dukli; dalej skrzyżuje się z drogą wojewódzką nr 877 Naklik - Szklary i włączy do istniejącej drogi krajowej nr 77 w Wierzawicach. Obecny na uroczystości podpisania umowy był m.in. burmistrz Leżajska Piotr Urban, który powiedział, że jest to uwieńczenie kilkunastoletnich zabiegów władz miasta o wybudowanie obwodnicy.

Jak zapewnił wicedyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA Wiesław Sowa, przetarg na II etap obwodnicy Leżajska zostanie ogłoszony w przyszłym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.