PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszy budowa ulicy Nowej Wałowej

  • PAP    14 października 2010 - 19:54
Ruszy budowa ulicy Nowej Wałowej

W drugiej połowie 2011 r. ma się rozpocząć w Gdańsku budowa ulicy Nowej Wałowej, kluczowej inwestycji komunikacyjnej dla nowej dzielnicy Młode Miasto, która ma powstać na terenach postoczniowych.
Aneks do umowy ws. budowy Nowej Wałowej podpisali w czwartek zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej Andrzej Bojanowski oraz przedstawiciele duńskiej grupy inwestycyjnej BPTO - poinformowało biuro prasowe magistratu. 

Ustalono, że koszt inwestycji - wartej 142 mln zł - poniesie w 66 proc. BPTO, a w 34 proc. miasto. Nowa Wałowa ma być gotowa w
Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy: "Mała Pętla" - odcinek od ul. Rybaki Górne do istniejącej bramy Stoczni Gdańskiej nr 2, "Przedłużenie" - odcinek od Bramy Oliwskiej do ul. Nowomiejskiej.

Pierwsza umowa ws. budowy ul. Nowej Wałowej została podpisana w październiku 2008 r. Planowano wtedy, że realizacja nowej trasy rozpocznie się wiosną 2009 r. Jak mówił wówczas prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, "docelowo na terenie Młodego Miasta powinno powstać milion metrów kwadratowych powierzchni biurowej i mieszkaniowej".

BPTO Gdańsk Development A/S, należący do grupy inwestycyjnej BPT, jest właścicielem 26 ha terenów dawnej Stoczni Gdańskiej i zamierza zakupić kolejne 21 ha. W przyszłości pod budowę Młodego Miasta mają być przeznaczone tereny, które obecnie zajmuje Stocznia Gdańsk S.A. Zakład swoją produkcję zamierza całkowicie przenieść na Wyspę Ostrów, na której obecnie już znajduje się część Stoczni Gdańsk oraz Gdańska Stocznia Remontowa Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.