PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszy budowa wschodniej obwodnicy Krakowa

  • PAP    10 stycznia 2013 - 20:36
Ruszy budowa wschodniej obwodnicy Krakowa

Minister transportu Sławomir Nowak poinformował w czwartek, że jeszcze w 2013 r. może ruszyć dalsza budowa wschodniej obwodnicy Krakowa, od węzła Rybitwy do ulicy Igołomskiej. Jest to fragment drogi ekspresowej S7.
Według słów ministra w tym roku zostanie rozstrzygnięty przetarg na realizację wspomnianego odcinka, po czym rozpocznie się jego budowa. Być może jeszcze w 2013 r. - poinformowało biuro Małopolskiego Regionu Platformy Obywatelskiej w Krakowie, które było współorganizatorem czwartkowej wizyty Nowaka w woj. małopolskim.

W roku 2014 ma zostać wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla dalszego, 54-kilometrowego odcinka drogi, od węzła Igołomska do granicy województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Odcinek ten ma być realizowany w systemie "Zaprojektuj i wybuduj". Szacunkowy koszt tego etapu inwestycji to około 2 890 mln zł.

W czwartek miała się odbyć w Wieliczce konferencja prasowa z udziałem ministra Nowaka. Nie doszła do skutku, gdyż dziennikarze zniecierpliwieni przedłużającym się oczekiwaniem na jej rozpoczęcie (ponad godzinę), postanowili ją zbojkotować.

Droga ekspresowa S7 ma połączyć Gdańsk z Rabką-Zdrój. Jej długość wyniesie ok. 720 km. Nowa trasa będzie zlokalizowana w większości w miejscu istniejącej drogi krajowej nr 7, czyli w korytarzu trasy europejskiej E77. Droga ma połączyć aglomerację trójmiejską, warszawską i krakowską. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.