PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszy remont drogi z Bezrzecza do Redlicy

  • www.Bezrzecze24.pl    16 marca 2012 - 09:56

Najprawdopodobniej wiosną ruszy długo oczekiwany remont jednej z trzech dróg dojazdowych do Bezrzecza.
Mowa o zamkniętej od dawna drodze prowadzącej z Bezrzecza do Redlicy. Gmina Dobra ogłosiła właśnie przetarg na przebudowę tej drogi. Wykonawca, który go wygra, będzie musiał skończyć prace z końcem sierpnia br.

Droga Bezrzecze-Redlica to jedna z trzech dróg jakie prowadzą do naszej miejscowości. To najkrótsza droga prowadząca z Bezrzecza do Wąwelnicy i Lubieszyna, czyli granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami. Nie ulega wątpliwości, że jest w najgorszym stanie technicznym. Slalom między dziurami możliwy był jeszcze kilka lat temu. Teraz przejazd tą drogą znacząco skraca czas do kolejnej wizyty w warsztacie. Od lat mieszkańcy Redlicy walczą z gminą Dobra o poprawę jakości oraz o zakaz przejazdu samochodów ciężarowych tą drogą.

W odpowiedzi urzędnicy drogę zamknęli. W gminnej kasie pieniędzy na remont nie było a stan drogi stanowił realne zagrożenie dla kierowców, więc 19 września 2011r. droga została wyłączona z ruchu do czasu jej przebudowy.

Mijały miesiące a mieszkańcy korzystający dotąd z tej drogi, zostali zmuszeni do łamania przepisów drogowych. Codzienny dojazd do domu, pracy czy po zakupy, wiązał się z objazdem przez Szczecin, Mierzyn i Dołuje lub Wołczkowo, Dobrą i Lubieszyn. Kilkukrotnie dłuższy objazd przy dzisiejszych cenach paliwa spowodował, że kierowcy jeździli i jeżdżą nadal „pod zakaz”. Na początku lutego br. doszło do wypadku. Prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości, samochód osobowy wjechał w barierkę wyznaczającą zamknięty odcinek drogi.

Dziś barierek już nie ma. Nie ma też znaków drogowych. Jak tylko pojawią się nowe, od razu znikają w tajemniczy sposób. Szczęście, że skrajna nieodpowiedzialność amatorów drogowych oznaczeń, nie doprowadziła do większej tragedii.

Na szczęście koszmar z tą gminną drogą niedługo się skończy. Gmina Dobra dostała dofinansowane w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” i mogła ogłosić przetarg na jej przebudowę. Wykonawcy mogą się zgłaszać do 27 marca br. Przebudowa obejmie odcinek drogi gminnej na trasie Bezrzecze – Redlica (dz. nr 71 dr. obręb Bezrzecze 0001, dz. nr 24 dr. obręb Redlica). Firma która przetarg wygra, będzie zobowiązana wykonać czasowe połączenie budowanego odcinka z drogą istniejącą i zakończyć wszystkie prace do końca sierpnia 2012r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.