PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył przetarg na pawilon plażowy w Warszawie

  • AT    3 sierpnia 2012 - 16:25
Ruszył przetarg na pawilon plażowy w Warszawie

Wkrótce na plaży przy Stadionie Narodowym w Warszawie pojawi się nowy pawilon z kawiarnią, łazienkami i prysznicami. Miasto rozpoczęło postępowanie na wyłonienie wykonawcy robót, prowadzone w trybie dialogu konkurencyjnego.
Wnioski o dopuszczenie do postępowania można składać do 16 sierpnia.

Jak informuje warszawski magistrat obiekt zlokalizowany będzie nad Wisłą obok mostu Poniatowskiego na wysokości Stadionu Narodowego. Budowa będzie kolejnym otwarciem Warszawy na rzekę, odpowiadającym na wzrastającą liczbę plażowiczów nad Wisłą.

Budynek zaprojektowany jest na podstawie koncepcji wyłonionej w konkursie „Projekt Łazienki 2010”, który był wspólną inicjatywą Miasta Stołecznego Warszawy i firmy Sanitec Koło.

Autorkami projektu budowlanego są studentki architektury z Warszawy – Katarzyna Szpicmacher, Maja Matuszewska i Aleksandra Krzywańska, które działają pod szyldem grupy - PONADTO GRUPA . Zwycięski projekt wykonały we współpracy z pracownią ProArte11 - podaje urząd.

Od momentu rozstrzygnięcia konkursu program budynku został poszerzony o kawiarnię. Po zrealizowaniu będzie spełniał funkcję zaplecza dla plaży na praskim brzegu, na wysokości Stadionu Narodowego.

Zabudowę zaprojektowano w układzie dwóch pawilonów otoczonych drewnianą obudową w formie wstęgi. Całość połączona jest ze sobą systemem ramp, schodów, placyków i tarasów widokowych.

Budynek ma dwie kondygnacje i jest posadowiony na palach – ponad poziomem wód wezbraniowych Wisły. Na poziomie terenu zlokalizowano prysznice z przebieralniami.

Postępowanie o udzielenie zamówienia na budowę pawilonu prowadzone będzie w dialogu konkurencyjnym, którego celem jest ustalenie takiego sposobu wykonania, aby termin i koszty realizacji były jak najkorzystniejsze dla Miasta. Termin składania wniosków do udziału upływa 16 sierpnia 2012 r - donosi magistrat.

Z wybranymi oferentami miasto przeprowadzi negocjacje, po których zostaną złożone oferty cenowe. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.