PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył remont dachu lodowiska w Bytomiu

  • AT    4 listopada 2014 - 12:54
Ruszył remont dachu lodowiska w Bytomiu

Rozpoczął się remont dachu lodowiska przy ul. Pułaskiego w Bytomiu. Szacuje się, że remont potrwa maksymalnie 60 dni.
Przypomnijmy, że decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego hala lodowiska ze względu na zły stan dachu została w lipcu wyłączona z użytku. Zarządzający lodowiskiem – Ośrodek Sportu i Rekreacji zlecił wówczas wykonanie niezbędnych ekspertyz i opinii. Na ich podstawie rozpatrywano dwa warianty: remont dachu lub przykrycie lodowiska pneumatyczną halą. To drugie rozwiązanie - bardziej funkcjonalne bowiem tzw. „balon” można w każdym momencie przenieść na inny obiekt sportowy - okazało się jednak zbyt drogie. To spowodowało, że podjęto decyzję o remoncie dachu lodowiska, który rozpoczął się 3 listopada.

Czytaj też:  Lodowe miasteczko powstanie na Stadionie Narodowym

Zakres prac remontowych obejmuje: wzmocnienie konstrukcji dachu, zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji, wzmocnienie płatwi (belek łączących dźwigary w konstrukcji nośnej dachu) poprzez wprowadzenie dodatkowych lub nowych elementów, a także zapewnienie szczelności pokrycia dachu. Całkowity koszt prac to prawie 1,2 mln złotych.

Remont dachu lodowiska przy ul. Pułaskiego jest istotny dla bytomskich męskich i żeńskich drużyn hokejowych, aby mogły rozgrywać mecze u siebie. Teraz zespoły hokejowe muszą korzystać z innych obiektów sportowych w sąsiednich miastach, co oczywiście ma wpływ na koszty utrzymania zarówno drużyn seniorskich, jak i młodzieżowych. Modernizacja pokrycia dachowego umożliwi także organizowanie innych imprez sportowych, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy trwa przerwa w rozgrywkach hokeja na lodzie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.