PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył remont drogi krajowej nr 74

  • PAP    15 lipca 2013 - 15:16
Ruszył remont drogi krajowej nr 74

W poniedziałek rozpoczął się gruntowny remont drogi krajowej nr 74 Górnie w obrębie skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 752 (Górno-Bodzentyn) – poinformował kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).
Koszt modernizacji zaledwie półkilometrowego odcinka trasy wyniesie 1,6 mln zł. Jak tłumaczy w komunikacie GDDKiA, droga w tym miejscu zyska nową nawierzchnię, oznakowanie poziome, pobocza i zatoki autobusowe.

„Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na remontowanym skrzyżowaniu. Ruch odbywa się płynnie w obu kierunkach po poszerzonej w tym celu północnej stronie skrzyżowania" - poinformowała PAP rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec.

Remont ma zakończyć się w październiku br. Jak przypomina GDDKiA, rejon skrzyżowania drogi krajowej 74 z drogą wojewódzką 752 jest „wyjątkowo obciążony ruchem". Głównym celem prac ma być zwiększenie bezpieczeństwa w tym rejonie.

Remontowany odcinek drogi krajowej nr 78 znajduje między Kielcami i Opatowem. Trasa łączy stolicę regionu ze wschodnią częścią województwa oraz z Lubelszczyzną i przejściem granicznym z Ukrainą w Zosinie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.