PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył remont elewacji spodka

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    29 marca 2011 - 06:15
Ruszył remont elewacji spodka

Lada moment z elewacji Spodka zniknie około 35 ton azbestu. Na placu przed halą już ruszyła budowa rusztowań. Demontaż łusek rozpocznie się w pierwszej dekadzie kwietnia.
W dalszej kolejności za około miesiąc rozpocznie się demontaż płyt azbestowych oraz montaż nowych. Wymiana elewacji potrwa do czerwca – informuje „Dziennik Zachodni”.

Z hali Spodka i lodowiska trzeba ściągnąć około 40 tys. azbestowo – cementowych łusek, które zostaną zastąpione łuskami aluminiowymi. Nowe będą w dwóch odcieniach szarości – jasnym, prawie białym na całym obiekcie i ciemniejszym na obrzeżach.

Będą tak samo wytłoczone i podobnie, jak te pokrywające Spodek obecnie w czterech różnych rozmiarach. Rozebranego Spodka nie zobaczymy. Hala podczas usuwania azbestu zostanie zasłonięta folią, która ma chronić otoczenie przed azbestowym pyłem.

Dodatkowo powstanie 10 metrowa ogrodzona strefa bezpieczeństwa wokół hali. Modernizacja elewacji pochłonie 30 mln zł. Generalnym wykonawcą robót jest Mostostal Warszawa.

Czytaj też: Zamieszanie wokół elewacji Spodka

Wymiana elewacji, to ostatni etap trwającego trzeci rok procesu przywracania świetności ponad 40-letniej katowickiej hali. W 2009 r. wyremontowano za około 80 mln zł wnętrza, zwiększono też pojemność widowni z 9 do 11 tys. miejsc.

W 2010 r. rozpoczął się warty ok. 3.7 mln zł remont tarasów wokół hali, przebudowa instalacji wewnętrznych oraz montaż nowego nagłośnienia za ok. 6 mln zł – podaje „Dziennik Zachodni”.

Czytaj też: Pokryją Spodek łuskami

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.