PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył remont targowiska w Ostrowie Wielkopolskim

  • RAF    5 listopada 2009 - 14:53

Ruszył długo oczekiwany remont targowiska przy ulicy Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Modernizacja będzie prowadzona etapami i ze względu na koszty i na możliwość prowadzenia handlu przez kupców. Spółka Targowiska Miejskie i Holdikom SA na pierwszy etap prac wydadzą 1 milion 200 tysięcy złotych - poinformowało miejskie biuro prasowe i relacji społecznych.
Pierwszy etap modernizacji obejmie jeden sektor czyli około tysiąc metrów kwadratowych placu.

- Kupcy na targowisku zasługują na to, by pracować w  lepszych warunkach, ale także klienci oczekują, by targowisko się zmieniało. Swoje oczekiwania maja także mieszkańcy okolicznych bloków. Długo zapowiadana modernizacja targowiska ruszyła i to jest swoisty próbnik, czy będzie zainteresowanie i kupców i kupujących - mówi Radosław Torzyński, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Kupcy, którzy tam handlowali zostali rozlokowani w innych punktach targowiska, W dni targowe, czyli w poniedziałek, czwartek i sobotę parking od strony ulicy Głogowskiej będzie wyłączony z ruchu. W te dni będą tam handlować kupcy, którzy do tej pory zajmowali miejsce remontowanego sektora.

- Pierwsze koparki na teren targowiska wjechały dziś 2 listopada 2009 roku. Firma, która wygrała przetarg, ma zgodnie z zawartą umową 80 dni na wykonanie modernizacji, chyba, że mroźna zima pokrzyżuje plany. Kupcy, którzy handlowali na modernizowanym właśnie sektorze korzystają z miejsc zastępczych. Co obejmuje modernizacja? Teren będzie zadaszony, powstaną toalety, teren będzie uzupełniony we wszelkie media, pojawi się oświetlenie i nowa nawierzchnia - mówi Piotr Maraszek, prezes spółki Targowiska Miejskie SA w Ostrowie Wielkopolskim.

- W pierwszym etapie zdejmiemy kostkę betonową, następnie usypywanie ziemi, wykorytowanie, wylanie ław, powstanie toaleta. W połowie listopada przyjadą na teren budowy prefabrykowane stropy ze słupami, a w połowie grudnia - drewno klejone - konstrukcja dachu - dodaje kierownik prac budowlanych Marta Kanafa.

Targowisko ma około 14 tysięcy metrów kwadratowych. Handluje na nim około 800 osób z całego regionu. Remont - w zależności od tego jak ciężka będzie zima - może potrwać do potrwać do końca stycznia 2010 roku.

- Osoby starsze i matki z wózkami narzekały na ciasnotę, kierowcom z kolei brakuje przede wszystkim miejsc do parkowania. Przedstawicielami Stowarzyszenia Handlowców, z którymi i spółka Holdikom i miasto prowadziło rozmowy, zgadzają się na etapowanie prac, tak by mimo prac handel w tym miejscu mógł się odbywać - dodał zastępca prezydenta Ostrowa Stanisław Krakowski.

Wykonawcą remontu jest firma PPHU PERFEKT z Leszna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.