PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła budowa kluczowego odcinka A2

  • PAP    26 sierpnia 2010 - 14:42
Ruszyła budowa kluczowego odcinka A2

Ruszyła budowa odcinka autostrady A2 między Łodzią a Warszawą. Cała droga ma być gotowa przed EURO 2012.
Jak powiedział rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj, budowa całej autostrady będzie kosztować ok. 3 mld 200 mln zł: - Kosztorys był na poziomie 5,7 mld zł, więc tu udało się osiągnąć znaczną oszczędność - wyjaśnił rzecznik.

"Pierwsza łopata" zostanie wbita przy budowie odcinka D autostrady ze Strykowa do Konotopy. Hadaj powiedział, że początkowo budowa tego odcinka miała się rozpocząć w październiku.

- Budowa zacznie się miesiąc wcześniej niż planowaliśmy. To szczególnie ważne w kontekście ostatnich ustaleń Najwyższej Izby Kontroli, która stwierdziła, że inwestycje się opóźniają - wyjaśnił.

Dodał, że prace na pozostałych odcinkach autostrady mają się rozpocząć do października.

Wcześniej, 14 lipca zostały wbite "pierwsze łopaty" na 7-kilometrowym odcinku A2 w Pruszkowie; odcinku E najbliższym Warszawy.

- To symboliczny początek prac, które doprowadzą do tego, że Warszawa w końcu będzie miała połączenie z Europą - z europejską siecią autostrad i dróg szybkiego ruchu - mówił wówczas wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.