PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła budowa lodowiska w Ostrowie Wielkopolskim

  • bad/PAP    11 czerwca 2017 - 14:02
Ruszyła budowa lodowiska w Ostrowie Wielkopolskim
Rozpoczęły się prace budowlane w ostrowskim Parku 600-lecia. Fot. mat. prasowe

Pierwsze profesjonalne lodowisko-rolkowisko powstanie do końca listopada 2017 r. w Parku 600-lecia w Ostrowie Wielkopolskim. Koszt inwestycji to 3,3 mln złotych.
Obiekt będzie miał wielofunkcyjny charakter. Tafla o powierzchni 900 m kwadratowych wykorzystywana będzie w okresie niskich temperatur jako lodowisko. Latem obiekt zamieniać się będzie w rolkowisko.

- Od lat ostrowianie szukają lodowisk i basenów w pobliskich miastach. Od tego roku się to zmieni, ponieważ będziemy mieć własne obiekty - powiedziała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Jak poinformowała w mieście do użytku zostanie oddany także nowy basen - stanie się to 24 czerwca, w pierwszy dzień wakacji.

Lodowisko buduje firma z Kępna. Do przetargu ogłoszonego przez miasto stanęły dwa podmioty, ale to kępińska firma zaoferowała niższą cenę za wykonanie inwestycji. Jej koszt to blisko 3,3 mln zł. Na prace budowlane firma z Kępna udzieliła 5 lat gwarancji.

Prace prowadzone są pomiędzy placem zabaw, siłownią zewnętrzną, a skateparkiem na terenie Parku 600-lecia. "To znakomita lokalizacja. Plac zabaw, siłownia, "Orlik", skatepark, a teraz lodowisko i rolkowisko. Obok las, gdzie można spacerować czy pobiegać. Będziemy mieć w tym miejscu niezwykle atrakcyjną bazę sportowo-rekreacyjną" - powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp.

Tafla lodowiska będzie mieć wymiar 20 na 45 metrów. Wokół zostaną zamontowane samoprzymarzalne biało-żółto-niebieskie bandy z furtkami i bramami z przeznaczeniem dla łyżwiarzy oraz rolby (urządzenia do pielęgnacji tafli lodowiska).

Ściany hali wykonane będą z powłoki namiotowej, odpornej na ogień. Ściany będzie można podciągnąć do wysokości 3 metrów, co pozwoli na otwarcie obiektu w okresie letnim. Przy hali lodowiska powstanie także murowana część szatniowo-socjalna. Będą tu toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także naścienny przewijak dla niemowląt.

- Dla bezpieczeństwa osób korzystających z lodowiska zainstalujemy monitoring. Wykonawca zagospodaruje także teren wokół lodowiska - powiedziała prezydent.

Obiekt zostanie wyposażony w nagłośnienie, będzie tu także suszarka na 48 par butów, do tego regały na blisko 300 łyżew, a także stanowisko do ich ostrzenia. Przy lodowisku zamontowana zostanie teleskopowa trzyrzędowa trybuna. Powstanie też przebieralnia z szafkami, a w holu staną krzesła i stoliki.

- Zakupimy też nowe łyżwy, które będzie można na miejscu wypożyczyć. Z myślą o najmłodszych znajdą się tu specjalne chodziki umożliwiające naukę jazdy na łyżwach. Będzie to w pełni wyposażone, nowoczesne lodowisko - zapewniła Klimek.

Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec listopada 2017 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.