PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła budowa obwodnicy Muszyny

  • PAP    12 grudnia 2011 - 17:58
Ruszyła budowa obwodnicy Muszyny

W poniedziałek rozpoczęła się budowa obwodnicy uzdrowiskowej Muszyny w woj. małopolskim. Inwestycja, która będzie kosztować blisko 28 mln zł, otrzymała unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Około 1,5-kilometrowa obwodnica pozwoli na ograniczenie ruchu w ścisłym - objętym ochroną konserwatorską - centrum miasta oraz wyprowadzi z niego ruch tranzytowy w kierunku Żegiestowa i Piwnicznej i przejścia granicznego ze Słowacją w Leluchowie.

Obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 971 zostanie zlokalizowana po północno-zachodniej stronie miasta wzdłuż toru kolejowego relacji Muszyna-Krynica. Będzie mieć dwa rozjazdy: na Piwniczną i Leluchów.

Jak zaznaczył podczas poniedziałkowej uroczystości rozpoczęcia budowy marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa (oceń działania marszałka), inwestycja przyczyni się do rozwoju uzdrowiska i turystyki w tej części regionu.

- Duże kwoty inwestowane w stosunkowo niewielkiej gminie robią wrażenie - podkreślił.

Burmistrz Muszyny Jan Golba zaznaczył, że budowa obwodnicy pozwoli na rozpoczęcie rewitalizacji miejscowego rynku.

Inwestycja o wartości blisko 28 mln zł otrzymała unijne wsparcie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, w wysokości prawie 24 mln zł. Pozostałe środki to wkład własny gminy Muszyna i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Podtruci kuracjusze, 2011-12-13 11:25:35

    Pod obwodnicę wytnie się kolejne tysiące hektarów lasów (i przy okazji tysiące zwierząt). Już teraz ten najpiękniejszy teren w Polsce czyli dolina Popradu jest jednym wielkim szlakiem motiryzacyjnym, a Muszyna, Piwniczna i inne duszą sie od spalin i zamiast leczyć trują! Dolina Popradu jest także ...jednym z największych polskich śmietników - szczególnie w okolicach Muszyny: tony odpadów, w tym sprzętu AGD!!!, leżą beztrosko wzdłuż obu stron rzeki - a władze regionu biorą za ten cały śmietnik i bałagan kupę forsy.  rozwiń