PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła budowa obwodnicy Osieka

  • PAP    14 kwietnia 2014 - 19:06
Ruszyła budowa obwodnicy Osieka

- 14 kwietnia w Osieku rozpoczęto budowę wartej 7 mln zł obwodnicy tej miejscowości. Inwestycja nie tylko wyprowadzi ciężki ruch z miasta, ale będzie częścią jednego z najkrótszych szlaków komunikacyjnych ze Śląska na Podkarpacie.
"Droga wojewódzka 765 Chmielnik-Osiek jest przedłużeniem drogi krajowej nr 78 z Górnego Śląska do Chmielnika. W połączeniu z budowanym w Połańcu mostem na Wiśle rysuje nam się najkrótsze i bardzo komfortowe połączenie z Podkarpaciem" - powiedział odpowiedzialny za infrastrukturę członek zarządu województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Budowa obwodnicy Osieka jest częścią dużo większej inwestycji - gruntownej modernizacji trasy Staszów-Osiek, wycenionej na blisko 40 mln zł. 85 proc. pochodzi z Programu Operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej". "Nie licząc obwodnicy, której budowa właśnie się zaczyna, mamy za sobą 80 proc. prac" - wyjaśnił Maćkowiak.

Trasa od Staszowa do obwodnicy Osieka powinna być gotowa już w czerwcu. Sama obwodnica - cztery miesiące później. "Wtedy również zakończy się budowa mostu na Wiśle w Połańcu. Będzie to oznaczało zamknięcie całego projektu i otwarcie nowego szlaku do Rzeszowa" - powiedział.

Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski zwrócił uwagę, że po zakończeniu inwestycji kierowcy będą mieli dwa warianty dojazdu do mostu w Połańcu. "Jadąc od Staszowa, będą mogli wybrać albo szybką, lecz nieco dłuższą trasę przez wspomnianą obwodnicę do drogi krajowej nr 79 i dalej do mostu, lub krótszą, ale przebiegającą przez szereg wiosek drogę 764 bezpośrednio do Połańca. Wariant pierwszy będzie dużo bardziej komfortowy" - powiedział.

Osiek jest niewielkim, liczącym ok. 2 tys. mieszkańców, miastem w powiecie staszowskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • ......., 2014-04-22 13:27:28

    Racja. bezsens tej budowy
  • dok, 2014-04-15 10:42:44

    Jeżeli zobaczylibyście na mapie to widać, że ta obwodnica NIC nie SKRACA! Ruch samochodów korzystających z nowo powstałego mostu na Wiśle w Połańcu (Kielce - Rzeszów) będzie się odbywał przez Staszów i Połaniec. Droga na Osiek i tym bardziej obwodnica Osieka to zbędny wymysł........... i tak nikt ...nie będzie dokładał ponad 20 km. żeby ze Staszowa dojechać na most, gdy drogą wojewódzką jest 21 km (a nie 40 km). Władza się wygłupiła totalnie. Nikt nie wspomina jak to wygląda a wystarczy otworzyć mapę i zobaczyć.  rozwiń