PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła budowa Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu

  • em    17 marca 2014 - 12:49
Ruszyła budowa Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu

Ponad 16 mln zł będą kosztować dwa obiekty powstającego w Opolu Parku Naukowo – Technologicznego – 17 marca wmurowano kamień węgielny pod jego budowę. Budynek laboratoryjno – doświadczalny oraz inkubator przedsiębiorczości zostaną dofinansowane z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego kwotą ponad 6,09 mln zł. Inwestorem jest miasto Opole.
Wicemarszałek Tomasz Kostuś, który uczestniczył w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego podkreślał, że to inwestycja niezwykle ważna dla miasta i regionu: - Dobrze funkcjonujący Park Naukowo-Technologiczny to szansa dla wzrostu innowacyjności regionu. Wierzę, że stworzy on optymalne warunki do rozwijania innowacyjności przedsiębiorstw i umożliwi rozwój działalności gospodarczej opartej o nowoczesne technologie.

Prezes PNT Jarosław Mamala mówił, że Park już nawiązał dobre kontakty z opolskim uczelniami. - Zrealizowaliśmy kilka projektów, m.in. z Politechniką Opolską i Uniwersytetem Opolskim. Mam nadzieję, że to dobry początek rozwijającej się współpracy z nauką - mówił.

Trzeba pamiętać, że nowa perspektywa finansowa UE jest w większym stopniu ukierunkowana na rozwój innowacyjności, w regionie będziemy zaś realizować zapisane w strategii rozwoju inteligentne specjalizacje regionalne - Park Naukowo-Technologiczny będzie doskonale służyć tym działaniom.

Park, powstający w sąsiedztwie Centrum Kongresowo-Wystawienniczego oraz terenów Specjalnej Strefy Ekonomicznej, będzie wraz z tymi obiektami kształtował nową przestrzeń miasta - jego nowe centrum usługowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.