PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła druga edycja „Dolnośląskiego Delfinka”

  • pt    23 października 2017 - 21:50
Ruszyła druga edycja „Dolnośląskiego Delfinka”
Projekty pływalni budowanych w ramach programu muszą opierać się na wytycznych zawartych w analizie funkcjonalno-użytkowej (fot.umwd.pl)

Cztery nowe kryte pływalnie powstaną w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”. Marszałek Cezary Przybylski wręczył gminom promesy z budżetu województwa na budowę pływalni o łącznej kwocie 5 mln zł.
• „Dolnośląski Delfinek” to pilotażowy program na wzór Orlika.

• Trwa budowa pięciu basenów.

• Właśnie podpisano umowy na dofinansowanie kolejnych czterech inwestycji.

Nowe przyszkolne kryte pływalnie powstaną w Kątach Wrocławskich, Jeleniej Górze, Szczawnie-Zdroju  i Żmigrodzie. Każda gmina otrzyma dotację od samorządu województwa w wysokości 1,25 mln zł.  Zakłada się, że baseny w tych miejscowościach powstaną do końca 2018 r.

Kryta pływalnia w Kątach Wrocławskich budowana jest przy Szkole Podstawowej, w której uczy się 480 dzieci. Gmina Kąty Wrocławskie podpisała już umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą robót budowlanych, który 24 lipca br. rozpoczął prace budowlane. Wartość inwestycji to ok. 7 mln zł.

W Jeleniej Górze pływalnia planowana jest przy Szkole Podstawowej nr 10, do której uczęszcza 586 uczniów. Gmina Jelenia Góra posiada już dokumentację projektową i pozwolenie na budowę.

Pływalnia w Szczawnie-Zdroju powstanie w kompleksie oświatowo-sportowo-rekreacyjnym przy ul. Słonecznej.

W Żmigrodzie basen zostanie zbudowany na terenie Zespołu Szkół Dwujęzycznych, w którym obecnie uczy się 390 uczniów.

Całkowita wartość inwestycji w Jeleniej Górze, Szczawnie-Zdroju i Żmigrodzie będzie znana po wyłonieniu wykonawców robót budowlanych i podpisaniu z nimi umów.

- Program cieszy się dużą popularnością, gminy chętnie sięgają po wsparcie z budżetu województwa na budowę basenów, których wciąż brakuje w regionie. Dzięki naszemu  programowi „Dolnośląski Delfinek” do końca 2018 roku nasz region zyska dziewięć przyszkolnych basenów, gdzie zarówno uczniowie szkół, jak i mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas - zaznacza marszałek Cezary Przybylski.

Delfinki- jakie będą nowe baseny?

Małe kryte pływalnie z 4-torową niecką o wymiarach 8,5 x 16,67 m  i głębokości od 0,9 do 1,35 m powstają już przy szkołach w 5 dolnośląskich gminach: w Strzegomiu, Chocianowie, Głuszycy, Górze i Twardogórze. Pierwsze delfinki będą gotowe wiosną przyszłego roku.

- Pływalnie będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. W godzinach popołudniowych, po zakończeniu zajęć szkolnych, a także w weekendy, ferie i wakacje będą udostępnione mieszkańcom dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych – mówi dolnośląska wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego województwa dolnośląskiego i zakłada budowę małych krytych pływalni przy istniejących obiektach szkolnych.

Projekty pływalni budowanych w ramach programu muszą opierać się na wytycznych zawartych w analizie funkcjonalno-użytkowej dla programu „Dolnośląski Delfinek” .

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.