PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła przebudowa drogi z Dębna do granicy

  • PAP    27 lipca 2010 - 12:20

Ponad 20 mln zł będzie kosztowała rozpoczęta we wtorek przebudowa 14-km odcinka drogi powiatowej z Dębna Podhalańskiego do granicy ze Słowacją w Niedzicy. W ramach inwestycji powstanie m.in. rondo i ścieżka rowerowa. Przebudowane zostaną też cztery mosty.
- Inwestycja ta znacząco poprawi dojazd do jednej z głównych atrakcji turystycznych pow. nowotarskiego - do Jeziora Czorsztyńskiego - powiedział dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, Robert Waniczek.

W czasie przebudowy drogi kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Czasowo będzie wprowadzany ruch wahadłowy, a na końcowym etapie inwestycji okresowo droga będzie wyłączana w ruchu.

Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.

Najważniejsza część prac, których wartość wynosi 15,7 miliona złotych, obejmuje przebudowę drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką w Dębnie Podhalańskim do granicy z Falsztynem oraz przebudowę 3-kilometrowego odcinka z Niedzicy-Zamku do granicy państwa. Przetarg na tę inwestycję wygrała spółka Mostostal Warszawa.

Inwestycja ta jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. Inwestycja ta jest częścią projektu pod nazwą "Modernizacja drogowej infrastruktury komunikacyjnej Osturnia-granica państwa - Niedzica" realizowanego wraz z partnerem słowackim - Sprava a dr§ba ciest Prešovsk?ho samospravneho kraja. Całkowita wartość inwestycji to 15,7 mln zł z czego aż 13,3 mln zł wynosi dofinansowanie z EFRR.

Drugą część prac wykona firma Eurovia, która kosztem 4,7 mln zł przebuduje 6-kilometrowy odcinek drogi prowadzący przez miejscowość Falsztyn i ułoży nowe chodniki. Ta inwestycja realizowana jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, z którego pozyskano dofinansowanie w wysokości prawie 2 mln zł.

Obie inwestycje współfinansuje gmina Łapsze Niżne i powiat Nowotarski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.