PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła rewitalizacja głogowskiego dworca

  • PAP    22 lutego 2012 - 19:13
Ruszyła rewitalizacja głogowskiego dworca

Renowacja głównego holu i elewacji budynku oraz montaż systemu monitoringu - to najważniejsze punkty rozpoczętej modernizacji zabytkowego dworca PKP w Głogowie (Dolnośląskie). Koszt inwestycji to ponad 3,2 mln zł.
Jak poinformował w środę rzecznik prasowy PKP SA we Wrocławiu (zabierz głos/oceń prezydenta) Bartłomiej Sarna, firma Marpol - główny wykonawca remontu - przystąpiła właśnie do prac rozbiórkowych w piwnicach i jeszcze w tym tygodniu rozpocznie roboty związane z remontem dachu.

Rzecznik podkreślił, że dzięki modernizacji poprawi się m.in. wizerunek i estetyka dworca.

- Historyczny wygląd odzyska elewacja budynku. Tynk z elewacji zostanie skuty, a w jego miejsce zostaną odtworzone klinkierowe płytki, które pokryją niemal w całości frontową elewację dworca - mówił.

Obiekt zostanie również m.in. docieplony, a nad wejściem zamontowany zostanie nowy zegar. Gruntownej modernizacji poddany zostanie także hol dworca. Wymieniona ma być posadzka, ściany zostaną odświeżone i pomalowane, zamontowany zostanie także system głosowej informacji podróżnych i nowe oświetlenie.

Dla poprawy bezpieczeństwa podróżnych na dworcu i w jego otoczeniu zostanie zamontowany nowoczesny system monitoringu. Prace budowlane mają się zakończyć jesienią 2012 r.

Budynek dworca w Głogowie został wybudowany w 1935 r. w stylu modernistycznym. W czasie II wojny światowej w wyniku działań wojennych uległ częściowo zniszczeniu. Szczególnie mocno ucierpiało wschodnie skrzydło dworca, a także dach nad łącznikiem zachodnim. Odbudowano go ostatecznie dopiero w 1959 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.