PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyły drogowe wypłaty na Podkarpaciu

  • PAP    11 października 2012 - 12:46
Ruszyły drogowe wypłaty na Podkarpaciu

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczął w czwartek pierwsze wypłaty dla przedsiębiorców poszkodowanych przy budowie autostrady A4 na Podkarpaciu.
Do oddziału GDDKiA w Rzeszowie wpłynęły 322 wnioski na kwotę 172 mln zł.

„Wypłaty otrzymają przedsiębiorcy, którzy wykonywali prace na odcinku od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Centralny. Pierwsze siedem firm, które spełniły warunki określone w ustawie z dnia 28 czerwca 2012 r. o spłacie niezaspokojonych należności otrzyma łącznie ponad 600 tys. zł” – powiedziała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

Czytaj też: Budowlańcy drogowi domagają się 398 mln zł

Zaznaczyła, że najwyższa wypłata wynosi ok. 150 tys. zł. „Pieniądze pochodzą ze środków Krajowego Funduszu Drogowego” – dodała.

Wykonawcą 4-kilometrowego odcinka od węzła Rzeszów Zachód do węzła Rzeszów Centralny była firma Radko. GDDKiA zerwała z nią kontrakt. Firma miała problemy z płynnością finansową. Otwarcie ofert w nowym przetargu ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

Wypłatę pieniędzy firmom podwykonawczym, które nie otrzymały zapłaty za pracę przy budowie dróg i autostrad umożliwia ustawa z 28 czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności przedsiębiorców. Poszkodowani przedsiębiorcy mogą się zwrócić o wypłatę pieniędzy do generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad, który z kolei będzie dochodził pieniędzy od wykonawców, którzy nie zapłacili.

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego polsko-niemieckiego przejścia granicznego w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.