PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyły prace przy budowie przystani na Odrze

  • PAP    28 października 2011 - 09:28

W Brzegu powstanie przystań rzeczna na Odrze. Oprócz miejsca do cumowania jachtów i łodzi będzie tam też hangar, pochylnia do wodowania łodzi i pomost do cumowania statków pasażerskich.
Koszt rozpoczętej inwestycji to ponad 3,3 mln zł.

„Prace już ruszyły i potrwają do końca listopada przyszłego roku. Poza miejscami do cumowania zbudujemy również drogę dojazdową, hangar dla łodzi i jachtów i pochylnię do wodowania łodzi – tzw. slip” – powiedziała podinspektor z biura budownictwa i inwestycji Urzędu Miasta w Brzegu Renata Pabjan.

Dodała, że realizacja pomysłu budowy turystycznej przystani na Odrze to jedno z największych przedsięwzięć miasta w ostatnich latach, a brzeska przystań na Odrze będzie jedynym w pełni profesjonalnym miejscem do cumowania statków wycieczkowych i małych jednostek pływających pomiędzy Opolem a Wrocławiem.

Koszt inwestycji to ponad 3,3 mln zł. Miasto dostało na jej realizację 50 proc. dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opolskiego. Przedsięwzięcie jest współfinansowane w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej centrum miasta. Obiektem będzie zarządzać miejski ośrodek sportu i rekreacji.

Pabjan podkreśliła, że całość robót przebiega zgodnie z harmonogramem uwzględniającym wymogi ochrony środowiska. „W miejsce wycinanych drzew wykonywane są nowe nasadzenia w mieście” – zaznaczyła.

Przed laty w Brzegu przystań rzeczna użytkowana przez harcerzy działała na wyspie Jeżynowej, zwanej Kępą Młyńską (od nazwy ulicy). Była to jednak przedwojenna konstrukcja, przystosowana jedynie do cumowania niewielkich łodzi, bez możliwości przyjęcia statków wycieczkowych. Przystań została zniszczona w powodzi 1997 roku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.