PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyły prace przy dworcu w Poznaniu

  • PAP    9 czerwca 2011 - 11:47
Ruszyły prace przy dworcu w Poznaniu

Rozpoczęły się prace związane z wylewaniem fundamentów pod kolumny, które mają udźwignąć konstrukcję nowego dworca PKP w Poznaniu.
Choć PKP S.A. i inwestor TriGranit nadal oczekują na wymagane prawem ostateczne pozwolenie na budowę, zaczęły już pierwsze prace związane z budową nowego dworca. Termin oddania budynku dworcowego przed Euro 2012 jest niezagrożony” – – poinformował rzecznik prasowy Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Poznaniu Piotr Kryszak.

Wylewanie fundamentów na peronach realizowane jest w ramach prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe modernizacji peronów.

Obecnie trwa kompletowanie dokumentacji, umożliwiającej wystąpienie do wojewody wielkopolskiego o wydanie pozwolenia na budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Ma to nastąpić na przełomie czerwca i lipca.

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne Poznań Główny będzie się składało, oprócz dworca PKP o powierzchni 7 tys. metrów kwadratowych, (który zostanie wybudowany na Euro 2012), także z dworca autobusowego, obiektów biurowych, parkingów, hotelu i galerii handlowej. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 640 mln zł.

Zakończenie budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego Poznań Główny zaplanowano na drugą połowę 2013 r.

Umowa inwestycyjna między PKP S.A. i węgierską firmą TriGranit została podpisana w czerwcu ubiegłego roku. O realizację kontraktu starało się siedem firm, specjalizujących się w inwestycjach komercyjnych na rynku nieruchomości.

TriGranit przeprowadził w Polsce kilka inwestycji, m.in. budował centra handlowe w Katowicach i Krakowie.

Działa na rynku nieruchomości od 1997 r. Firma jest obecna w 10 krajach Europy, a wartość rynkowa portfela projektów wynosi 2 mld euro.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.