PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyły prace przy Zgodnej w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    21 marca 2013 - 11:20
Ruszyły prace przy Zgodnej w Mierzynie

Rozpoczęła się największa w najbliższym czasie inwestycja drogowa w Mierzynie.
Przy ulicy Zgodnej pojawili się już pracownicy Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Tadeusz Błaszczyk z siedzibą w Starej Dąbrowie, którzy zaczęli prace przy modernizacji odcinka drogi łączącego ulice Łukasińskiego i Tytusa.

Jako pierwsze, pod topór idą znajdujące się w pasie drogi krzewy i drzewa - głównie wierzby i topole. Drogowcy z wycinką muszą się uwinąć do końca marca, czyli przed obowiązującym w Polsce terminem okresu lęgowego ptaków.

Zakres prac obejmować będzie: wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie odcinka ulicy Zgodnej w Mierzynie - od skrzyżowania z ul. Tytusa do granicy pasa drogowego ul. Łukasińskiego.

Projekt inwestycji obejmuje również budowę kanału sanitarnego Ø 0,25m wraz z przykanalikami. Łączna długość remontowanego odcinka wyniesie około 600 m.

Wykonawca zobowiązany zostanie również do regulacji istniejących studni kanalizacji sanitarnej i deszczowej, studzienek telekomunikacyjnych (pod nadzorem TP.S.A.), hydrantów przeciwpożarowych, zasuw wodociągowych i gazociągowych do nowego poziomu modernizowanej drogi.

Oficjalne przekazanie terenu budowy wykonawcy prac odbyło się w dniu 22 lutego br. Koszt inwestycji szacowany jest na 798.226,11 zł. Środki na inwestycję pochodzić będą z budżetu gminy Dobra - w tegorocznym budżecie na prace związane z przebudową ulicy Zgodnej przewidziano 350.000 zł. Planowany termin zakończenia prac to 31 sierpnia 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.