Rybnik ma pomysł na kompleks dla seniorów

  • Rynek Zdrowia/Rybnik.com
  • 17-09-2015
  • drukuj
Władze miejskie Rybnika zamierzają przejąć od starostwa powiatowego teren po byłym Szpitalu Miejskim nr 1 im. Juliusza Rogera i stworzyć m.in. miejsce spotkań seniorów. Zanim jednak do tego dojdzie, zgodę musi wyrazić rada miasta.
Rybnik ma pomysł na kompleks dla seniorów
Kwartał Juliusz ma być odpowiedzią Rybnika na narastające problemy demograficzne (fot.fotolia)

Prezydent miasta Piotr Kuczera spotkał się z radnymi i przedstawił im projekt pod nazwą Kwartał Juliusz. Ma być odpowiedzią na narastające problemy demograficzne.

Obszar ten podzielono na trzy części, a każda z nich spełniałaby inną funkcję. Szpitalny pawilon „Juliusz” przeznaczony byłby na cele kulturalne, a „Rafał” na cele zdrowotne zgodnie z koncepcją rozwoju polityki senioralnej. Z kolei budynek byłego oddziału dermatologii byłby zaadaptowany na potrzeby centrum wsparcia rodziny.

Oprócz tego do dyspozycji byłby teren inwestycyjny, przeznaczony na mieszkania, usługi oraz Balneo Park „Bukówka”, w którym powstałyby: tężnia, łaźnia, miejsca do gry w boule.

Wojciech Student, pełnomocnik prezydenta ds. inwestycji i gospodarki przestrzennej, podał że sam Juliusz pochłonie ok. 7,5 mln zł. Koszt renowacji oddziału dermatologii to kwota 6,4 mln zł. Pieniądze na ten cel można pozyskać z puli środków finansowych Regionalnego Instrumentu Terytorialnego. Resztę kosztów pokryłby inwestor.

Decyzję o przejęciu przez miasto byłego szpitala podejmą radni na początku października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

No !!! Wreszcie, w tym względzie, Cosi się ruszyło ! Dobrze, że to wszystko Się nie zawaliło.

Eterno Vagabundo, 2015-09-17 19:25:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE