PARTNER PORTALU
  • BGK

Rybnik ma pomysł na kompleks dla seniorów

  • Rynek Zdrowia/Rybnik.com    17 września 2015 - 13:43
Rybnik ma pomysł na kompleks dla seniorów
Kwartał Juliusz ma być odpowiedzią Rybnika na narastające problemy demograficzne (fot.fotolia)

Władze miejskie Rybnika zamierzają przejąć od starostwa powiatowego teren po byłym Szpitalu Miejskim nr 1 im. Juliusza Rogera i stworzyć m.in. miejsce spotkań seniorów. Zanim jednak do tego dojdzie, zgodę musi wyrazić rada miasta.
Prezydent miasta Piotr Kuczera spotkał się z radnymi i przedstawił im projekt pod nazwą Kwartał Juliusz. Ma być odpowiedzią na narastające problemy demograficzne.

Obszar ten podzielono na trzy części, a każda z nich spełniałaby inną funkcję. Szpitalny pawilon „Juliusz” przeznaczony byłby na cele kulturalne, a „Rafał” na cele zdrowotne zgodnie z koncepcją rozwoju polityki senioralnej. Z kolei budynek byłego oddziału dermatologii byłby zaadaptowany na potrzeby centrum wsparcia rodziny.

Oprócz tego do dyspozycji byłby teren inwestycyjny, przeznaczony na mieszkania, usługi oraz Balneo Park „Bukówka”, w którym powstałyby: tężnia, łaźnia, miejsca do gry w boule.

Wojciech Student, pełnomocnik prezydenta ds. inwestycji i gospodarki przestrzennej, podał że sam Juliusz pochłonie ok. 7,5 mln zł. Koszt renowacji oddziału dermatologii to kwota 6,4 mln zł. Pieniądze na ten cel można pozyskać z puli środków finansowych Regionalnego Instrumentu Terytorialnego. Resztę kosztów pokryłby inwestor.

Decyzję o przejęciu przez miasto byłego szpitala podejmą radni na początku października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2015-09-17 19:25:46

    No !!! Wreszcie, w tym względzie, Cosi się ruszyło ! Dobrze, że to wszystko Się nie zawaliło.