PARTNER PORTALU
  • BGK

Rybnik: Tak będzie wyglądała tężnia solankowa

  • aw/Propertydesign.pl    2 maja 2017 - 12:43
Rybnik: Tak będzie wyglądała tężnia solankowa
Rybnicka tężnia będzie miała postać budowli o ścianach i dachu pokrytych blachą cynkową lub łupkiem włókno-cementowym. Serce obiektu stanowi konstrukcja z drewna i gałęzi tarniny (fot.rybnik.eu)

Ze zdrowotnych właściwości solankowych inhalacji będzie można korzystać w Rybniku jesienią. Na terenie byłego basenu przy ul. Mikołowskiej powstanie tężnia solankowa.
Tężnia w Rybniku powstaje dzięki inicjatywie mieszkańców, którzy potrzebę funkcjonowania w mieście takiej właśnie instalacji zgłosili w ramach budżetu obywatelskiego 2017. Wart milion złotych pomysł zdobył uznanie rybniczan i zwyciężył wśród projektów ogólnomiejskich.

Tężnia zbudowana zostanie na terenie byłego basenu przy ul. Mikołowskiej w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Koncepcja obiektu przygotowana została przez poznańskie biuro projektowe Pro-Studio, które wygrało przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przedsięwzięcia. Rybnicka tężnia będzie miała postać budowli o ścianach i dachu pokrytych blachą cynkową lub łupkiem włókno-cementowym. Serce obiektu stanowi konstrukcja z drewna i gałęzi tarniny, na które spływa solanka. Całość dopełnią ekrany chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem i deszczem oraz posadzka z kostki granitowej lub betonowej.

W ramach inwestycji powstanie też układ komunikacyjny łączący tężnię z parkingiem przy ul. Mikołowskiej. Planowane jest także wykonanie infrastruktury towarzyszącej, w tym oświetlenie terenu. Przetarg na wykonanie tężni ogłoszony zostanie w czerwcu – obecnie trwa opracowywanie dokumentacji związanej z przedsięwzięciem. Realizacja zadania powinna zakończyć się jesienią br.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.