Rynek biurowy ma słabość do Krakowa

Kraków to drugie pod względem wielkości rynku biurowego miasto w Polsce.Jest to jednocześnie jedna z najchętniej wybieranych lokalizacji pod biura dla sektora BPO. Krakowski rynek nieruchomości komercyjnych szczegółowo opisuje najnowszy raport CBRE.
Rynek biurowy ma słabość do Krakowa
- Kraków jest uznawany za najważniejszy ośrodek działalności przedsiębiorstw sektora BPO / SSC, nie tylko na gruncie krajowym, ale też w całym regionie. W mieście funkcjonuje obecnie ponad 60 centrów usług, które zatrudniają łącznie prawie 20.000 osób. W rankingu Tholons Top 100 outsourcing cities 2013 Kraków zajął 10 miejsce na świecie oraz drugie w Europie w kategorii najlepszych lokalizacji dla centrów usług - powiedział Daniel Bienias, Dyrektor działu powierzchni biurowych, CBRE.

- Kraków jest obecnie gwiazdą wśród regionalnych rynków nieruchomości komercyjnych. Zajmuje drugie miejsce, po Warszawie, pod względem wielkości rynku zasobów biurowych - obecnie jest tutaj ponad 600.000 m kw. nowoczesnych biur. Rynek nieruchomości handlowych i magazynowych nie jest tak silnie rozwinięty, ale można to postrzegać jako ogromną szansę i wyzwanie zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych deweloperów - dodał Mikołaj Martynuska, Dyrektor działu doradztwa deweloperskiego, CBRE.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tam się po prostu dzieje. Tymczasem w okolicach Warszawy ceny są dziwne przy nieruchomościach magazynowych. Widzieliście wyceny z bazy Jartomu? To efekt kryzysu?

trant, 2013-05-28 12:22:06 odpowiedz

bo przez grawitację ekspansji na Polskę kapitał żydowski inwesdtuje z naszych OFE

Jaga, 2013-04-24 11:29:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE