Rynek w Katowicach wypięknieje?

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice
  • 03-01-2012
  • drukuj
Za tydzień zostanie ogłoszony konkurs na projekt katowickiego rynku. W konkursie będą mogli wziąć udział architekci z całego świata.
Rynek w Katowicach wypięknieje?
Wyniki konkursu poznamy 12 czerwca – ujawnia „Gazeta Wyborcza Katowice”. Architekci będą musieli na nowo zaprojektować obszar między budynkiem Rynek 13 a ul. Moniuszki oraz między Zenitem, Teatrem Śląskim oraz Domem Prasy, Skarbkiem i gmachem Banku Śląskiego. Cały teren będzie podzielony na kilka części. Najważniejszy ma być tzw. plac Kwiatowy – między Domem Prasy i Zenitem.

Według Krzysztofa Gorgonia, szefa katowickiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, dzięki ładnemu rynkowi na atrakcyjności zyska całe miasto (zabierz głos/oceń prezydenta).

Podobnego zdania jest prof. Tomasz Nawrocki, socjolog. Niedawno razem ze współpracownikami przeprowadził badania, z których wynikało, że nikt z własnej woli nie wybierze się na spacer po katowickim rynku, bo lepszym na to miejscem jest nawet cmentarz – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ni temu rynkowi ni miastu, tak jak długo będzie dzierżył władzę jego wysokość p. Uszok. Tyle lat władzy a zmiany jak na Kubie

Ozon, 2012-01-03 18:22:45 odpowiedz

Temu rynkowi chyba już nic nie pomoże:(

zasmucony, 2012-01-03 14:12:41 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE