PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd chce kolei dużych prędkości

  • pt    21 czerwca 2017 - 19:54
Rząd chce kolei dużych prędkości
Rząd PiS chce zbudować dla Kolei Dużych Prędkości trasę w kształcie litery "Y" (fot.szybkiekoleje]

Kolejarze i rządzący myślą o wielkiej inwestycji. Koleje Dużych Prędkości miałyby połączyć Warszawę z Berlinem i Pragą. Pociągi pędziłyby z prędkością 250 km/h.
Rząd PiS chce zbudować dla Kolei Dużych Prędkości trasę w kształcie litery "Y" z Warszawy przez Łódź i Kalisz do Poznania oraz Wrocławia i dalej do Berlina i Pragi. Z Warszawy do Poznania pociągi miałaby dotrzeć w półtorej godziny, do Berlina w trzy.

- Warunkiem powstania w Polsce Kolei Dużych Prędkości musi być rentowność tego przedsięwzięcia -  powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji dotyczącej rozwoju polskiej kolei.

Zgodnie z tzw. planem Morawieckiego rząd musi podjąć ewentualną decyzję w tej sprawie do 2020 r.

Szybkie pociągi miałyby według planu wyjechałyby na tory dopiero w 2030 roku. Przez ten czas miałaby powstać cała infrastruktura – pisze Gazeta Wyborcza.

Szybka kolej miałaby być finansowana przede wszystkim ze środków europejskich. Posłowie PiS popierający budowę trasy "Y" przyznają, że zanim decyzja o budowie szybkiej kolei zostanie podjęta, wszystko musi być dokładnie przeanalizowane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • uś, 2017-06-26 17:11:45

    toż to czystej wody propaganda... do tego czasu UE będzie tylko mglistym wspomnieniem a sąsiadami ze zgniłego zachowu będą nadal straszyć dzieci i otępiałego ze szczęścia i kadzidła suwerena...
  • Prof. Glass, 2017-06-22 10:05:49

    W tym bantustanie, gdzie nikt za nic nie odpowiada, to będzie tylko jedna wielka tragedia!