Rząd chce kolei dużych prędkości

Kolejarze i rządzący myślą o wielkiej inwestycji. Koleje Dużych Prędkości miałyby połączyć Warszawę z Berlinem i Pragą. Pociągi pędziłyby z prędkością 250 km/h.

Rząd chce kolei dużych prędkości
Rząd PiS chce zbudować dla Kolei Dużych Prędkości trasę w kształcie litery "Y" (fot.szybkiekoleje]

Rząd PiS chce zbudować dla Kolei Dużych Prędkości trasę w kształcie litery "Y" z Warszawy przez Łódź i Kalisz do Poznania oraz Wrocławia i dalej do Berlina i Pragi. Z Warszawy do Poznania pociągi miałaby dotrzeć w półtorej godziny, do Berlina w trzy.

- Warunkiem powstania w Polsce Kolei Dużych Prędkości musi być rentowność tego przedsięwzięcia -  powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji dotyczącej rozwoju polskiej kolei.

Zgodnie z tzw. planem Morawieckiego rząd musi podjąć ewentualną decyzję w tej sprawie do 2020 r.

Szybkie pociągi miałyby według planu wyjechałyby na tory dopiero w 2030 roku. Przez ten czas miałaby powstać cała infrastruktura – pisze Gazeta Wyborcza.

Szybka kolej miałaby być finansowana przede wszystkim ze środków europejskich. Posłowie PiS popierający budowę trasy "Y" przyznają, że zanim decyzja o budowie szybkiej kolei zostanie podjęta, wszystko musi być dokładnie przeanalizowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

toż to czystej wody propaganda... do tego czasu UE będzie tylko mglistym wspomnieniem a sąsiadami ze zgniłego zachowu będą nadal straszyć dzieci i otępiałego ze szczęścia i kadzidła suwerena...

, 2017-06-26 17:11:45 odpowiedz

W tym bantustanie, gdzie nikt za nic nie odpowiada, to będzie tylko jedna wielka tragedia!

Prof. Glass, 2017-06-22 10:05:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE