PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd powiększa starachowicką strefę ekonomiczną

  • PAP    25 lutego 2014 - 18:32
Rząd powiększa starachowicką strefę ekonomiczną

Starachowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększy się o 31 ha, m.in. o grunty w Kielcach - zdecydował we wtorek rząd. Zmiany te powinny zwiększyć szanse na powstanie nowych inwestycji w województwach: świętokrzyskim i lubelskim.
Po powiększeniu starachowicka SSE będzie wynosiła ponad 644 ha. Resort gospodarki szacuje się, że w wyniku inwestycji na włączonych terenach w ciągu najbliższych kilku lat może zostać utworzonych 1020 nowych miejsc pracy. Planowane nakłady inwestycyjne mają wynieść ok. 233 mln zł.

Nowe tereny, które zostaną włączone do starachowickiej strefy ekonomicznej, obejmą obszar miast Końskie i Puławy oraz gmin Kielce i Połaniec. "Rozszerzenie obszaru strefy daje większe szanse napływu nowych inwestycji do danego regionu" - podkreślił cytowany w komunikacie CIR wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Jego resort zaznaczył, że inwestycje, które mogą być realizowane w poszerzonej strefie, pozwolą nie tylko na utworzenie nowych miejsc pracy na jej obszarze, ale także na wzrost zatrudnienia w bezpośrednim otoczeniu strefy.


Celem zmian jest zwiększenie możliwości wykorzystania specjalnych stref ekonomicznych dla rozwoju inwestycji podnoszących konkurencyjność polskiej gospodarki i tworzących nowe miejsca pracy.

Nowe przepisy mają wejść w życie po dwóch tygodniach od daty ogłoszenia nowelizacji rozporządzenia w tej sprawie w Dzienniku Ustaw.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.