PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd twierdzi, że Euro prawie gotowe

  • PAP    15 lutego 2011 - 15:45
Rząd twierdzi, że Euro prawie gotowe

Osiemdziesiąt dwa procent kluczowych przedsięwzięć dotyczących przygotowań Polski do przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy realizowanych jest zgodnie z planem lub zostało zakończonych - wynika z przyjętego we wtorek przez Radę Ministrów sprawozdania.
Dokument przedłożony przez ministra sportu i turystyki Adama Giersza zawierał informacje dotyczące prac wykonanych od czerwca do grudnia 2010 roku.

W związku z przygotowaniami Polski do ME-2012 monitorowanych jest 216 projektów infrastrukturalnych bezpośrednio związanych z imprezą. Podzielono je na: kluczowe (np. inwestycje stadionowe i lotniskowe; połączenia komunikacyjne), ważne (istotne z punktu widzenia jakości organizacji zawodów) i pozostałe.

W drugim półroczu 2010 oddano do użytku trzy kluczowe inwestycje: stadion w Poznaniu, odcinek łączący autostradę A4 z drogą S7 oraz połączenie obwodnicy śródmiejskiej z portem lotniczym we Wrocławiu - etap II. W styczniu 2011 r. oddano drogę ekspresową S8 Konotopa - Powązkowska (10 km).

W bieżącym roku planowana jest realizacja kolejnych 19 przedsięwzięć kluczowych i ważnych, a przygotowania do mistrzostw wejdą w fazę strategiczną. Priorytetem będzie kontynuowanie prac infrastrukturalnych, intensyfikacja działań organizacyjnych, a także promocja Polski za granicą oraz zacieśnienie współpracy z Ukrainą, która jest współorgnizatorem imprezy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.