PARTNER PORTALU
 • BGK

Rząd zamierza odzyskać kolejkę na Kasprowy Wierch

 • PAP/JL    29 grudnia 2015 - 07:17
Rząd zamierza odzyskać kolejkę na Kasprowy Wierch

Rząd chce przejąć kolejkę na Kasprowy Wierch. Fot. Pixabay.com

Rząd chce, by państwo przejęło kolejkę linową na Kasprowy Wierch. Sprawdza, czy można unieważnić jej prywatyzację lub odkupić obiekt.
Kwestia sprzedaży oraz możliwość ewentualnego unieważnienia transakcji będzie jednym z tematów, które podejmie kierownictwo resortu infrastruktury – pisze „Gazeta Wyborcza”.

PKL należą do zarejestrowanej w Luksemburgu spółki Altura. Jej właścicielem jest fundusz Mid Europa Partners, który inwestuje pieniądze biznesmenów z Europy Zachodniej, Azji i Australii. Fundusz, kupując Koleje Linowe, nie wykluczył sprzedaży firmy w przyszłości na zasadach rynkowych. Zapłacił prawie 215 mln zł za 99 proc. akcji PKL.

Według nieoficjalnych informacji rząd rozważa, czy nie zlecić odkupienia PKL kierownictwu Lasów Państwowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (7)

 • Ciekawski, 2015-12-29 14:41:20

  @czytelnikportalu Do czytelnikportalu: Ten chamski styl wypowiedzi to nabyty w bibliotece czy wrodzony? Powiedz mi nieoczytanemu, ta kolejka na Kasprowy, to w którym z tych monopoli była? W spirytusowym, tytoniowym, zapałczanym czy solnym? I dlaczego, skoro monopole były, wg Ciebie cztery, to wymien...iasz piąty Loteryjny. Nie wystarczy czytać trzeba jeszcze rozumieć co się czyta. Za darmo ci poradzę: mniej mów, więcej myśl. A pytanie pozostaje bez odpowiedzi: po co temu rządowi ta kolejka?  rozwiń
 • Wacek, 2015-12-29 14:10:05

  Broń Boże nie chodzi o odzyskanie srebra narodowego, choć tak to będzie przedstawiane zakochanym w zachłystujących się sukcesem wyborczym. Zwyczajnie owi triumfatorzy szukają synekur dla swoich.
 • czytelnikportalu, 2015-12-29 13:19:01

  Najlepszy komentarz, napisał Jasski. Nic dodać. Nic ująć. Ciekawski zaś, pewnie nie chodził, nawet do podstawówki. Za darmo Ci powiem i napiszę abyś wiedział "po co". Rząd Polski w okresie międzywojennym 1918 - 1939 miał aż cztery monopole państwowe, dzięki czemu, był silny i niezależny od... wszelkiej maści złodziei, malwersantów i kupców z Luksemburga czy Hajfy. Zapamiętaj: były monopole - SPIRYTUSOWY, TYTONIOWY, ZAPAŁCZANY i SOLNY. O monopolu LOTERYJNYM, nie wspomnę. Idź do porządnej biblioteki i poszukaj tego w książkach. Choćby w roczniku statystycznym za 1938 r.  rozwiń