PARTNER PORTALU
 • BGK

Rząd zrezygnował z Centralnego Portu Lotniczego między Łodzią a Warszawą

 • PAP/Gazeta Wyborcza    23 lutego 2015 - 07:16
Rząd zrezygnował z Centralnego Portu Lotniczego między Łodzią a Warszawą

Budowa takiego portu nie ma sensu, bo aby CPL powstał, trzeba by zamknąć trzy lotniska - Chopina, Modlin i port w Radomiu - mówi Michał Kaczmarzyk (fot.fotolia)

Mamy w Polsce coraz więcej lotnisk i coraz mniej przewoźników mogących wozić z nich pasażerów. Rząd odpuszcza swój flagowy projekt: Centralny Port Lotniczy.
Z roku na rok pasażerów na lotniskach jest coraz więcej, ale wzrosty dotyczą tylko największych lotnisk. Tymczasem rząd zrezygnował z Centralnego Portu Lotniczego, który miał powstać między Łodzią a Warszawą do 2020 r. - donosi "Gazeta Wyborcza".

"Naszym zdaniem budowa takiego portu nie ma sensu, bo aby CPL powstał, trzeba by zamknąć trzy lotniska - Chopina, Modlin i port w Radomiu" - mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor naczelny PPL.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (3)

 • antyurzędnik, 2015-02-23 20:09:39

  Do kamil: Prawda, aż dziwne. Koniec z manią wielkości i rozrzutności, może powoli nastąpi dla tych którzy zarządzają nie swoimi pieniądzmi.
 • Chełmianin N, 2015-02-23 14:26:54

  WIĘCEJ ROZSĄDKU! Na górze olśnienia dostali i zadecydowali i oby tak regionalne pomysły przetrzepali. Regionalne widzimisię stanowczo ukrócić i rozwój praworządny w rejonie przywrócić Rozwój stolic republik, to priorytet kiepski, a wzorem pazerności jest obszar lub...elski. Urzędnik co się da w powiatach wygasza, a dziś taką potrzebę prokuratura zgłasza. Metropolia się buduje i etatów potrzebuje, a Chełm i Biała Podlaska utopię prostuje. Morał: kto udany na łąkę wygania barany!  rozwiń
 • kamil, 2015-02-23 09:02:46

  niewiarygodne! rozsądna decyzja rządu!NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: