Rząd zrezygnował z Centralnego Portu Lotniczego między Łodzią a Warszawą

  • PAP/Gazeta Wyborcza
  • 23-02-2015
  • drukuj
Mamy w Polsce coraz więcej lotnisk i coraz mniej przewoźników mogących wozić z nich pasażerów. Rząd odpuszcza swój flagowy projekt: Centralny Port Lotniczy.

Rząd zrezygnował z Centralnego Portu Lotniczego między Łodzią a Warszawą
Budowa takiego portu nie ma sensu, bo aby CPL powstał, trzeba by zamknąć trzy lotniska - Chopina, Modlin i port w Radomiu - mówi Michał Kaczmarzyk (fot.fotolia)

Z roku na rok pasażerów na lotniskach jest coraz więcej, ale wzrosty dotyczą tylko największych lotnisk. Tymczasem rząd zrezygnował z Centralnego Portu Lotniczego, który miał powstać między Łodzią a Warszawą do 2020 r. - donosi "Gazeta Wyborcza".

"Naszym zdaniem budowa takiego portu nie ma sensu, bo aby CPL powstał, trzeba by zamknąć trzy lotniska - Chopina, Modlin i port w Radomiu" - mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor naczelny PPL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do kamil: Prawda, aż dziwne. Koniec z manią wielkości i rozrzutności, może powoli nastąpi dla tych którzy zarządzają nie swoimi pieniądzmi.

antyurzędnik, 2015-02-23 20:09:39 odpowiedz

WIĘCEJ ROZSĄDKU! Na górze olśnienia dostali i zadecydowali i oby tak regionalne pomysły przetrzepali. Regionalne widzimisię stanowczo ukrócić i rozwój praworządny w rejonie przywrócić Rozwój stolic republik, to priorytet kiepski, a wzorem pazerności jest obszar lub...elski. Urzędnik co się da w powiatach wygasza, a dziś taką potrzebę prokuratura zgłasza. Metropolia się buduje i etatów potrzebuje, a Chełm i Biała Podlaska utopię prostuje. Morał: kto udany na łąkę wygania barany! rozwiń

Chełmianin N, 2015-02-23 14:26:54 odpowiedz

niewiarygodne! rozsądna decyzja rządu!

kamil, 2015-02-23 09:02:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE