PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzeszów: rozbudują aleję za kwotę 34 mln zł

  • PAP/MN    29 czerwca 2016 - 16:36
Rzeszów: rozbudują aleję za kwotę 34 mln zł

Aleja powinna zostać zmodernizowana do końca 2017 r. (fot. ilustracyjne, wikipedia.org)

• Ponad 34 mln zł kosztować ma przebudowa al. Sikorskiego w Rzeszowie.
• Droga zostanie m.in. poszerzona do czterech pasów ruchu.
• Inwestycja zostanie w znacznym stopniu dofinansowana z Programu Polska Wschodnia.
Jak powiedział w środę (29 czerwca) na konferencji prasowej prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, aleja powinna zostać zmodernizowana do końca 2017 r.

"We wtorek w Warszawie podpisaliśmy z wiceministrem rozwoju umowę na dofinansowanie tej inwestycji. Mamy zapewnione ponad 28 mln zł. Rozmawialiśmy też o kolejnych inwestycjach, które planujemy w mieście m.in. o budowie południowej obwodnicy Rzeszowa"- dodał Ferenc.

Al. Sikorskiego to jedna z najważniejszych dróg wyjazdowych z Rzeszowa, jest też częścią drogi wojewódzkiej nr 878. Został już ogłoszony przetarg na jej rozbudowę od skrzyżowania z ul. Malowniczą do granic miasta; otwarcie ofert zaplanowano na początek lipca br.

Czytaj też: W Rzeszowie zaoszczędzą na biletach za transport miejski

Prace powinny się rozpocząć latem. Ich zakres jest podobny do tego, który wykonany został w poprzednich dwóch etapach rozbudowy tej trasy. Aleja zostanie poszerzona do czterech pasów ruchu, wybudowane zostaną też chodniki, droga zostanie również odwodniona.

Pierwszy etap przebudowy tej alei, od skrzyżowania z Powstańców Warszawy i Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Robotniczą, wykonano w latach 2007-2008. Drogę częściowo poszerzono, wymieniono nawierzchnię, zamontowano ekrany chroniące przed hałasem. Koszt tych prac wyniósł ponad 27 mln zł, z czego ok. 60 proc. pochodziło z pieniędzy unijnych.

Drugi etap prac od skrzyżowania z ul. Robotniczą do skrzyżowania z ul. Malowniczą zakończono pod koniec ubiegłego roku. Droga została poszerzona do czterech pasów ruchu, położono nową nawierzchnię i oświetlenie. Koszt wyniósł ponad 11 mln zł i był dofinansowany z funduszy unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.