PARTNER PORTALU
  • BGK

S7 do granic Małopolski? Mamy przetarg

  • PAP    2 czerwca 2010 - 18:05

Przetarg na budowę 21 kilometrów drogi ekspresowej Warszawa-Kraków od Jędrzejowa do granicy Świętokrzyskiego z Małopolską ogłosił kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Do 2 lipca przyjmowane będą wnioski o dopuszczenie do drugiego etapu postępowania przetargowego, w którym mają być składane oferty cenowe. - Realizacja inwestycji zaplanowana została na lata 2011-2012 i ma być współfinansowana przez Unię Europejską w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - powiedziała Małgorzata Pawelec, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach inwestycji powstanie nowy, dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej S7 z czterema węzłami - w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu. Nowa droga pobiegnie "po śladzie" istniejącej; wyjątkiem będzie trzykilometrowa obwodnica Wodzisławia, która ominie miasteczko po wschodniej stronie.

Wzdłuż 21-kilometrowej trasy zaprojektowano wykonanie 36 obiektów inżynierskich typu mosty, wiadukty, przejścia dla pieszych i przejścia dla zwierząt oraz drogi zbiorcze. Trwająca już budowa podobnej długości odcinka ekspresowej "7" od Występy do Skarżyska-Kamiennej ma kosztować ok. 700 mln zł.

Na świętokrzyskim odcinku ekspresowej "7" w ubiegłym roku został oddany do użytku węzeł Kielce Północ, a w przyszłym zakończy się budowa fragmentu Skarżysko-Kamienna - Występa. Tego roku rozpoczną się roboty na obwodnicy Kielc w stronę Chęcin i na odcinku od Skarżyska do granicy Mazowsza. Trwają przygotowania do budowy odcinka Chęciny - Jędrzejów; w maju złożony został wiosek o decyzję środowiskową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.