PARTNER PORTALU
  • BGK

S7: Umowa na budowę zachodniej obwodnicy Radomia podpisana

  • aw    30 lipca 2015 - 08:49
S7: Umowa na budowę zachodniej obwodnicy Radomia podpisana

Podpisanie umowy ws. zachodniej obwodnicy Radomia (fot. UM Radom)

Blisko 25 km długości, po 2 pasy ruchu w obu kierunkach, 4 węzły drogowe, 20 wiaduktów, 4 mosty i 2 kładki dla pieszych - to założenia jakim musi sprostać wykonawca zachodniej obwodnicy Radomia. Kontrakt właśnie został podpisany.
Jak informuje radomski magistrat, 29 lipca w obecności minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak w Urzędzie Miejskim w Radomiu została podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę zachodniej obwodnicy Radomia.

Kontrakt podpisali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i hiszpańskiej firmy Dragados, która wygrała przetarg na wykonanie 25-kilometrowego odcinka trasy ekspresowej. Ten fragment krajowej "siódemki" powinien zostać oddany do ruchu przed końcem 2018 roku.

Koszty i terminy budowy zachodniej obwodnicy Radomia

Kontrakt będzie realizowany w systemie "Projektuj i buduj, a jego wartość to 729,4 mln zł. Teren budowy zostanie przekazany wykonawcy do końca sierpnia. Pierwsze prace będą mogły rozpocząć się jeszcze w tym roku.

– Jako mieszkanka Radomia bardzo cieszę się z tej inwestycji, bo obwodnica odciąży ulice w tej części miasta i zapewni płynny przejazd na trasie pomiędzy Warszawą, a Krakowem – mówiła minister Maria Wasiak.

W ramach kontraktu przewidziane zostało zbudowanie fragmentu trasy S7 o długości ok. 24,65 km. W założeniach tego odcinka drogi ekspresowej, przewidziano po 2 pasy ruchu w obu kierunkach, 4 węzły drogowe, 20 wiaduktów, 4 mosty i 2 kładki dla pieszych. Równolegle wzdłuż trasy zbudowane zostaną drogi dojazdowe. Wjazd na obwodnicą będzie możliwy na węzłach: Radom Północ (w Jedlance), Radom Zachód (w Mleczkowie), Wolanów i Radom Południe (w Młodocinie).Obwodnica na całej swojej długości będzie budowana po nowym śladzie.

- Budowa zachodniej obwodnicy Radomia to bardzo ważna inwestycja podnosząca komfort życia mieszkańców miasta. Jednocześnie mam nadzieję, że będzie ona impulsem rozwojowym, ożywi gospodarczo tereny po zachodniej stronie Radomia, a to z kolei z czasem zaowocuje nowymi miejscami pracy. Życzę wykonawcy, abyśmy za 30 miesięcy spotkali się w równie dobrej atmosferze przy okazji otwarcia obwodnicy – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Obecnie w budowie jest także 22-kilometrowy odcinek trasy S7 od Radomia do granicy województwa mazowieckiego. -W tej perspektywie chcemy przebudować całą drogę krajową numer 7. Prace będą prowadzone łącznie na długości 300 kilometrów - zapowiedziała minister Maria Wasiak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Przemek, 2015-09-06 16:41:10

    W celu zapoznania się z aktualnymi postępami na konrakcie zapraszam na oficjalną stronę kontraktu s7-radom.pl/.