Są chętni na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska

• 18 podmiotów zostało dopuszczonych do drugiego etapu przetargu na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska (Podkarpackie).
• W pierwszym etapie postępowania - o dopuszczenie do udziału w przetargu - zgłosiło się 19 podmiotów.
Są chętni na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska
Obwodnica Stalowej Woli i Niska będzie częścią drogi krajowej nr 77; będzie mieć długość ok. 15,3 km (fot.wzd.pl)

Wykonawcy wybrani do drugiego etapu przetargu zostali zweryfikowani m.in. pod kątem posiadanego potencjału kadrowego, zdolności ekonomicznej i finansowej.

"Oceniliśmy także zdolność wykonawców do należytego wykonania zamówienia, a w szczególności do jego wiedzy i doświadczenia w tego typu inwestycjach. Warunków tych nie spełniła oferta jednego z wykonawców, który złożył ofertę w pierwszym etapie przetargu" - powiedziała rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus

Oprócz firm z Polski na liście podmiotów, które zostaną zaproszone do złożenia ofert cenowych, znajdują się także spółki z Austrii, Włoch i Hiszpanii. Najkorzystniejsza oferta wybrana zostanie na podstawie trzech kryteriów: ceny, terminu realizacji i okresu gwarancji jakości. Inwestycja będzie realizowana w systemie "zaprojektuj-wybuduj".

Obwodnica Stalowej Woli i Niska będzie częścią drogi krajowej nr 77; będzie mieć długość ok. 15,3 km. Jej budowa ma być finansowana w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, jej szacowany koszt to ponad 290 mln zł.

Obwodnica rozpocznie się w Stalowej Woli na skrzyżowaniu ul. Chopina z ul. Podskarpową. Później będzie prowadzona wzdłuż wału przy rzece San w kierunku Niska. Koniec trasy zaplanowano na terenie gminy Rudnik nad Sanem, gdzie połączyć ma się z planowaną drogą ekspresową S19.

Obwodnica ułatwi przejazd tranzytem pojazdów, które z centralnej Polski jadą drogą krajową nr 77 do przejść granicznych z Ukrainą w Medyce i Korczowej. Obecnie DK 77 przebiega przez centrum zarówno Stalowej Woli jak i Niska.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE