PARTNER PORTALU
  • BGK

Są chętni na przebudowę Warszawy Stadionu

  • PAP    22 czerwca 2010 - 17:52

Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na wybór generalnego wykonawcy przebudowy dworca Warszawa Stadion - poinformowała we wtorek Paulina Jankowska z PKP S.A. To na tym dworcu mają wysiadać kibice udający się na Stadion Narodowy podczas Euro 2012.
Kolejarze przeznaczyli na tę inwestycję ponad 10 mln zł. Pieniądze będą pochodziły z budżetu państwa i z środków własnych PKP S.A. Wszystkich trzech oferentów zaproponowało niższe kwoty: od ok. 6 mln zł do ok. 7,5 mln zł. Kryterium wyboru wykonawcy będzie zaproponowana cena.

Po remoncie obecny kształt dworca Warszawa Stadion nie zostanie znacznie zmieniony, ale zgodnie z zapowiedziami kolejarzy, ma zyskać bardziej estetyczny wygląd. Dworzec zyska nowy system informacji dla pasażerów, nagłośnienie i monitoring. Zostanie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się.

Budynek będzie miał nowe wejście do holu głównego, posadzki, odnowiona będzie cała przestrzeń związana z obsługą podróżnych. Zainstalowany będzie nowy system wentylacji, wodno-kanalizacyjny i elektryczny. Skarpy od strony torów zostaną uporządkowane i obsiane trawą.

Prace na dworcu mają się zakończyć w pierwszym kwartale 2012 r. Na 2012 r. jest też planowane zakończenie prac na stołecznych dworcach Wschodnim i Centralnym. Do 2012 roku w rewitalizację polskich dworców ma zostać zainwestowane ponad 980 mln zł. Pieniądze mają pochodzić z funduszy Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz funduszy własnych PKP S.A.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.