PARTNER PORTALU
  • BGK

Są chętni na Stary Browar

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    27 kwietnia 2010 - 06:57
Są chętni na Stary Browar

Spółka Polskie Pierze i Puch rozmawia z największymi sieciami hotelowymi w sprawie finansowania budowy hotelu w należącym do niej Starym Browarze w Toruniu.
Za trzy miesiące będzie wiadomo, kto został oficjalnym inwestorem hotelu, który powstanie w Starym Browarze. Nieoficjalnie mówi się, że w walce o zabytkowy obiekt w samym sercu miasta udział biorą największe międzynarodowe sieci hotelowe, w tym Radisson i Hilton – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

W Starym Browarze ma powstać czteroipółgwiazdkowy hotel ze 105 pokojami, restauracjami oraz spa. Koszt inwestycji szacuje się na 40 mln zł. Prace remontowe w obiekcie prowadzone na podstawie pozwoleń na budowę już się rozpoczęły.

Niewykluczone, że na nieruchomości szybko znajdzie się kupiec. Inwestowanie w hotele, które dopiero mają powstać lub już istnieją w zabytkowych obiektach, staje się w kraju coraz bardziej popularne. Często też można okazyjnie kupić teren, pod warunkiem że dokona się rewitalizacji stojącego na nim obiektu. Koszty takiej inwestycji mogą być dwukrotnie wyższe niż w wypadku jego realizacji od podstaw. Istnieje jednak możliwość otrzymania dotacji unijnej na taka inwestycję – pisze „Dziennika Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • DAMIAN, 2010-04-27 08:13:57

    ZOBACZCIE JAK SIE REWITALIZUJE....PRZYKLADEM MOZE BYC ZYRARDOW....Z JEGO LOFTAMI I JESZCZE WIEKSZYMI PLANAMI ...WSZYSTKO ZALEZY OD LUDZI KTORZY SIE ZA TO BIORA I ROBIA COS Z PASJA