PARTNER PORTALU
  • BGK

Są pieniądze na łącznik obwodnicy Inowrocławia

  • aw/PAP    22 maja 2017 - 14:51
Są pieniądze na łącznik obwodnicy Inowrocławia
Władze Inowrocławia z dużym zaniepokojeniem przyjmowały doniesienia medialne dotyczące możliwości unieważnienia przetargu na budowę tzw. łącznika drogi krajowej nr 15 z obwodnicą Inowrocławia (fot.inowroclaw.pl)

Deklaracje wojewody przyjmuję z zadowoleniem - ocienił prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który razem z synem posłem apelowali o pieniądze na budowę łącznika obwodnicy miasta.
• Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz poinformował w Inowrocławiu, że rząd zapewnił środki potrzebne na budowę łącznika obwodnicy miasta.

• - Chodzi o brakujące 16 milionów złotych, które są już zabezpieczone - powiedział.

• Środki zostaną przeznaczone na budowę łącznika pomiędzy Latkowem a Sławęcinkiem w ciągu dróg krajowych 15 i 25 o długości blisko 5 kilometrów.

 

Wojewoda na konferencji prasowej odniósł się do informacji w tej sprawie przekazywanych przez prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę oraz posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzę, którzy zarzucili obecnemu rządowi, iż inwestycja nie postępuje, a mieszkańcy nie są informowani w tej sprawie.

Poseł Brejza apelował do polityków PiS z tego regionu o to, żeby "nie chowali głowy w piasek", a zajęli się tą sprawą. Wojewoda zdementował, jakoby środki znalazły się po interwencji posła PO Brejzy. "Od dłuższego czasu zabiegałem o nie zarówno ja, jak i parlamentarzyści z regionu" - podkreślił Bogdanowicz.

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza stwierdził, że jego pisma o informacje w tej sprawie - tak do wojewody kujawsko-pomorskiego, jak również wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita pozostają bez merytorycznej odpowiedzi.

"Do dziś nie miałem żadnych pozytywnych informacji w tej sprawie, ale dzisiejsze deklaracje przyjmuję z zadowoleniem. Od wojewody przyszła tylko odpowiedź, że skieruje zapytanie w tej sprawie do GDDKiA" - powiedział prezydent miasta.

Rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA Tomasz Okoński poinformował, że "obecnie czekamy na oficjalny dokument potwierdzający przyznanie środków na to zadanie. Postępowanie przetargowe jest w toku".

I etap budowy obwodnicy Inowrocławia ma zostać sfinalizowany w najbliższych tygodniach. Obwodnica Inowrocławia długości 19 km będzie miała po dwa pasy ruchu w obie strony, trzy węzły drogowe Latkowo, Jacewo i Tupadły, a także kilkanaście obiektów inżynierskich. Projekt, którego inwestorem jest GDDKiA, kosztował 359 mln zł. II etap budowy, czyli właśnie łącznik, będzie miał długość niespełna 5 kilometrów. Po otwarciu ofert przedsiębiorstw 30 grudnia 2016 roku okazało się, że najniższą ofertę złożyło konsorcjum firm Kobylarnia S.A. i MIRBUD. Opiewała ona na kwotę blisko 94 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.