PARTNER PORTALU
  • BGK

Są problemy z warszawskim metrem

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy/PAP    7 grudnia 2010 - 06:38
Są problemy z warszawskim metrem

Stacje metra i PKP obok Stadionu Narodowego w Warszawie nie zostaną połączone. Jest też problem ze zgraniem budowy stacji Świętokrzyska ze strefą kibica na Euro 2012.
To największa stołeczna inwestycja – budowa tunelu i siedmiu stacji pochłonie 4, 1 mld zł, ale już wiadomo, że śródmiejski odcinek drugiej linii podziemnej kolejki może wyglądać inaczej niż zakładano. Najprawdopodobniej zabraknie tunelu łączącego stacje metra Stadion z przystankiem PKP – informuje „Życie Warszawy”.

Budowniczy metra wystąpili do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe o uzgodnienia. Tam usłyszeli, że budowę metra trzeba bezwzględnie podporządkować planowanemu remontowi torów i przystankowi Stadion.

Podczas narad koordynacyjnych wypłynął też problem zgrania budowy stacji Świętokrzyska z organizacją Euro 2012. Ratusz obiecał UEFA, że pl. Defilad będzie przeznaczony pod tzw. strefę kibica dla 100 tys. fanów piłki nożnej – mają tam stać telebimy, stoiska z pamiątkami. Tymczasem wykonawca dostał zgodę na umiejscowienie tam do końca 2013 roku miasteczka z kontenerów – zaplecza budowy drugiej linii.

Władze miasta na zarzuty, że budowa może się opóźnić odpowiadają, że nie ma takiego zagrożenia. Budowa ma się rozkręcić w 2011 r., kiedy do Warszawy dotrą tarcze TBM.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.