PARTNER PORTALU
  • BGK

Sala gimnastyczna na urodziny

  • KB    26 kwietnia 2010 - 09:15
Sala gimnastyczna na urodziny

W dniu obchodów stulecia Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy uroczyście oddano do użytku nową salę gimnastyczną.
Budowa nowoczesnego obiektu przy ul. Świętej Trójcy rozpoczęła się niespełna rok temu. Nowoczesny budynek ma wymiary 50 x 24m, powierzchnia parteru wynosi 1117 m², a piętro ma powierzchnię 313 m². Na parterze znajduje się pełnowymiarowe boisko do siatkówki i koszykówki oraz szatnie z zapleczem sanitarnym. Na kondygnacji zlokalizowano siłownię z odpowiednim zapleczem (szatnia, WC i łazienka) oraz magazyny i pomieszczenia zaplecza technicznego. Salę gimnastyczną z budynkiem szkoły połączono łącznikiem.

Nowa hala służyć będzie nie tylko uczniom podczas zajęć wychowania fizycznego; umożliwi także organizowanie niewielkich zawodów sportowych z udziałem publiczności, na trybunach zasiąść będzie mogło bowiem 108 widzów.

Z uwagi na sąsiedztwo zabytkowego gmachu Zespołu Szkół Mechanicznych projekt nowej hali wymagał konsultacji z konserwatorem zabytków. W efekcie można podziwiać kolejne udane wkomponowanie nowego budynku w zabytkowe otoczenie - zachwalają projekt władze miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.