PARTNER PORTALU
  • BGK

Sala koncertowa w Sosnowcu za 27,5 mln zł

  • PAP    1 sierpnia 2011 - 15:19
Sala koncertowa w Sosnowcu za 27,5 mln zł

Sala koncertowa z widownią na ponad 500 miejsc oraz salą kameralną i studiem nagrań powstanie wkrótce przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu.
Obiekt, który będzie kosztować 27,5 mln zł, ma być oddany do użytku wiosną 2013 r.

Prezydent miasta Kazimierz Górski (zabierz głos/oceń prezydenta) podpisał umowę na budowę sali. Teren pod inwestycję zostanie przekazany wykonawcy prac już w najbliższy czwartek – poinformował Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu.

Według prezydenta miasta, chociaż sala będzie częścią zespołu szkół, obiekt będzie służył nie tylko szkole, ale i miastu.

„Od wybudowania Teatru Zagłębia takiego obiektu nie budowaliśmy. To jest sala, która będzie służyć szkole i całemu miastu. Będzie miejscem otwartym na róże projekty i tętniącym życiem” – zapowiedział prezydent Górski.

Przedstawiciele lokalnych władz podają, że za ponad półtora roku w sali zabrzmią piosenki, wykonywane niegdyś przez sławnego sosnowiczanina – Jana Kiepurę. Jego imię nosi Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, wchodząca w skład Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu.

„Podpisanie tej umowy jest dla nas spełnieniem marzeń. Dzięki sali będziemy mogli mocniej wpisać się w życie kulturalne i edukacyjne Sosnowca. Fakt, że będziemy mieli do dyspozycji również studio nagrań, jest świetną wiadomością” – skomentowała dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych, Dorota Grolik.

Wykonawca sali – firma Mostostal Warszawa – jest zobowiązana do wykonania zadania w ciągu 20 miesięcy. Poza samą salą na 500 miejsc wybuduje salę kameralną wraz z zapleczem techniczno-muzycznym dla artystów, profesjonalne studio nagrań, sale ćwiczeń i parking. Przy budowaniu obiektu mają zostać wykorzystane materiały, które zapewnią doskonałą akustykę w każdej części sali.

Kubatura budynku wyniesie ok. 23 tys. m sześciennych. Prace będą się toczyć na terenie istniejącej szkoły – cześć istniejącego budynku zostanie przebudowana. Cały obiekt zostanie wkomponowany w pobliski Park Sielecki. Wykonawca będzie prowadzić inwestycję w taki sposób, by zapewnić normalną pracę szkoły.

„Mamy duże doświadczenie w realizowaniu takich projektów. W Sosnowcu budowaliśmy budynek dla Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego, w Katowicach pracujemy przy Spodku i Filharmonii. Dlatego jestem przekonany, że prace będą przebiegały sprawnie” – zapewnił dyrektor Regionu Południowego Mostostalu Warszawa, Alojzy Malczak.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2007-2013. Unia pokryje ponad połowę kosztów inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.