PARTNER PORTALU
  • BGK

Sami wybudowali nową galerię

  • PAP    13 kwietnia 2011 - 15:27

Za 50 mln zł kupcy, którzy do tej pory handlowali na targowisku "Turzyn" w Szczecinie, wybudowali trzypiętrową galerię handlową. Centrum handlowe zostanie otwarte 16 kwietnia.
Na środowej konferencji prasowej w Szczecinie poinformowano, że budowa centrum trwała od września 2009 r. Inwestycję zrealizowała spółka zrzeszająca ponad 460 kupców z działającego od lat 60. w centrum miasta targowiska "Turzyn". Handlowano tam głownie w małych budkach i na straganach.

Prezes spółki Dariusz Jędrzejowski powiedział, że pomysł budowy obiektu powstał w latach 90., gdy powstawały wielkie galerie handlowe. - Kupcy zauważyli, że klienci chętniej robią zakupy w eleganckich warunkach, gdzie zła pogoda nie ma znaczenia - powiedział Jędrzejowski.

Wkład własny kupców w inwestycję wynosi ponad 15 mln zł. Kredytu w wysokości 35 mln zł udzielił Bank PKO BP. Kredyt został zabezpieczony poręczeniem Funduszu Wspierania Gospodarczego Miasta Szczecina.

Trzykondygnacyjne centrum handlowo-usługowe ma ok. 21 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Znajdzie się w nim ponad 250 sklepów i butików, supermarket spożywczy, część gastronomiczna, biurowa oraz rozrywkowo-rekreacyjna z kinem i kortami do squasha. Spółka kupiecka będzie miała zyski z wynajmu części powierzchni obiektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.