Samochody nie przejadą przez most w Słubicach

O północy z niedzieli na poniedziałek został zamknięty dla ruchu samochodowego most łączący Słubice z Frankfurtem nad Odrą. Powodem są prace związane z rozbiórką obiektów byłego przejścia granicznego po niemieckiej stronie granicy.
Samochody nie przejadą przez most w Słubicach
Zgodnie z zapowiedziami strony niemieckiej most będzie zamknięty dla kierowców przez trzy tygodnie (do 7 października br.). W tym czasie obowiązuje objazd przez Świecko – poinformowała Irmina Balcerek z Urzędu Miejskiego w Słubicach.

Prace prowadzi niemiecka firma. Rozebrane zostaną wszystkie budynki wykorzystywane niegdyś przez służby graniczne i celne obu krajów, a także wiata, pod którą prowadzone były kontrole graniczne i betonowe wysepki oddzielające jezdnie. Cała inwestycja ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku.

W czasie trwania prac rozbiórkowych piesi mogą korzystać z mostu bez ograniczeń. Oprócz Świecka najbliżej granicę można przejechać samochodem (za wyjątkiem tirów) w położonym 32 km na północ od Słubic Kostrzynie nad Odrą. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE