PARTNER PORTALU
  • BGK

Samoloty na autostradę

  • PAP/Dziennik Polski    6 czerwca 2014 - 06:45
Samoloty na autostradę

- 3 km długości będzie miał tzw. drogowy odcinek lotniskowy, powstający na budowanym fragmencie autostrady A4 między Tarnowem i Dębicą. Wojsko wykorzysta go jako lotnisko polowe w przypadku wojny lub sytuacji kryzysowej.
Na tym odcinku autostrady nie będą montowane na stałe żadne elementy infrastruktury. Pasy drogowe - o łącznej szerokości 36 m. na co dzień przedzielone zostaną betonowymi rozsuwnymi barierami. Tak, żeby szybko mogli przestawić je wezwani na miejsce żołnierze. Na początku i końcu odcinka powstaną tzw. MPS-y, czyli miejsca postoju samolotów - informuje "Dziennik Polski".

Plan budowy w tym miejscu drogowego odcinka lotniskowego powstał w 1998 r., lokalizację wskazało Ministerstwo Obrony Narodowej. Odcinek autostrady od węzła Krzyż w Tarnowie do węzła Dębica Pustynia, o długości 35 km. ma być oddany do użytku w listopadzie 2014 r. Buduje go Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Arcus, 2014-06-06 21:46:04

    Co będzie wojna!? Z kim przyjdzie nam walczyć, z rządem i prezydentem? A synalki Sikora, Komorowskiego, Tuska i posłów będą szli w 1.szeregu ? No to trzeba się zbroić. Kto wywoła wojnę i roześle wici Tusk, czy Komorowski Bronisław?