Samoloty na autostradę

  • PAP/Dziennik Polski
  • 06-06-2014
  • drukuj
- 3 km długości będzie miał tzw. drogowy odcinek lotniskowy, powstający na budowanym fragmencie autostrady A4 między Tarnowem i Dębicą. Wojsko wykorzysta go jako lotnisko polowe w przypadku wojny lub sytuacji kryzysowej.
Samoloty na autostradę

Na tym odcinku autostrady nie będą montowane na stałe żadne elementy infrastruktury. Pasy drogowe - o łącznej szerokości 36 m. na co dzień przedzielone zostaną betonowymi rozsuwnymi barierami. Tak, żeby szybko mogli przestawić je wezwani na miejsce żołnierze. Na początku i końcu odcinka powstaną tzw. MPS-y, czyli miejsca postoju samolotów - informuje "Dziennik Polski".

Plan budowy w tym miejscu drogowego odcinka lotniskowego powstał w 1998 r., lokalizację wskazało Ministerstwo Obrony Narodowej. Odcinek autostrady od węzła Krzyż w Tarnowie do węzła Dębica Pustynia, o długości 35 km. ma być oddany do użytku w listopadzie 2014 r. Buduje go Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Co będzie wojna!? Z kim przyjdzie nam walczyć, z rządem i prezydentem? A synalki Sikora, Komorowskiego, Tuska i posłów będą szli w 1.szeregu ? No to trzeba się zbroić. Kto wywoła wojnę i roześle wici Tusk, czy Komorowski Bronisław?

Arcus, 2014-06-06 21:46:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE