PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd Konstancina inwestuje w Skolimów

  • Konstancin24.eu    2 lutego 2015 - 13:06
Samorząd Konstancina inwestuje w Skolimów
fot.konstancin24.eu

W tym roku samorząd Konstancina-Jeziorny ma zamiar zainwestować w nieco zaniedbany Skolimów. Jak ożywić tę część miasta?
Już w poprzedniej kadencji radni stwierdzili, że centrum Skolimowa w ostatnich latach podupadło i przydałyby się inwestycje, które "ożywiłyby" tę nieco zaniedbaną cześć miasta.

Jednym z pomysłów burmistrza Kazimierza Jańczuka była propozycja budowy na terenie między ulicami Prusa, Rycerską i Wojewódzką budynku, w którym znalazłyby się m.in. pomieszczenia nowej przychodni zdrowia, lokale usługowe i poczta. Jednak Rada Miejska poprzedniej kadencji nie była przekonana do tej propozycji. Mimo to w tym roku ma być przygotowany projekt zagospodarowania tego terenu, na który samorząd przeznaczy 80 tys. złotych.

Prawdopodobnie w przyszłym roku przy ul. Prusa powstaną nie tylko niewielki park z ławkami, alejkami i nową zielenią, lecz także plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, boisko do siatkówki, estetyczne stragany handlowe oraz parking.

Niewykluczone, że w projekcie będzie również zarezerwowany teren pod budynek usługowo-handlowy. Ponadto sąsiadujący z placem Zespół Szkół nr 1 zabiega o budowę nowej sali gimnastycznej, która być może również powstanie w ciągu najbliższych kilku lat. Póki co, w tym roku samorząd wyremontuje jedynie szkolną kuchnię (100 tys. złotych).

Zacznie się również przebudowa gminnej kamienicy przy ul. Moniuszki 22B, w której do niedawna mieściły się biblioteka oraz poczta. Najpierw zostanie przygotowana dokumentacja inwestycji. Prace budowlane mają rozpocząć się w przyszłym roku i pochłoną ponad 2 mln złotych. W budynku ma powstać nowoczesna biblioteka z salą multimedialną.

Mieszkańców Skolimowa ucieszą również plany budowy dwóch skwerów sportowo-rekreacyjnych. Jeden z nich ma powstać przy ul. Kołobrzeskiej.

Pomysłodawcą budowy jest jeden z mieszkańców - Krzysztof Bajkowski. Skwer ma być ogrodzony, zamykany, oświetlony, zabezpieczony piłkochwytami oraz strzeżony przez kamery miejskiego monitoringu. Będzie mógł służyć zarówno dzieciom i młodzieży, jak i dorosłym.

Na terenie skweru ma powstać plac zabaw m.in. z piaskownicą, huśtawkami, zjeżdżalniami i górką do zjeżdżania na sankach. Nie zabraknie także wielofunkcyjnego boiska (do koszykówki, siatkówki i badmintona), siłowni pod chmurką oraz stołu do ping-ponga. Przy ul. Kołobrzeskiej zaplanowano również miejsce do spotkań i wypoczynku mieszkańców - mają tam być m.in. ławki, alejki spacerowe, nowe drzewka i krzewy i stolik do gry w szachy lub warcaby. Skwer ma być zbudowany w tym roku i będzie kosztował prawdopodobnie ponad 500 tys. złotych.

W planach jest również zagospodarowanie terenu znajdującego się na skraju Parku Zdrojowego, za rzeką przy ul. Elektrycznej. W tegorocznym budżecie przeznaczono na ten cel 100 tys. złotych. Powstanie tam teren biwakowy z miejscami na grilla i ognisko. Będzie usytuowany przy nowym, oświetlonym szlaku pieszo-rowerowym, który również w tym roku ma powstać wzdłuż Jeziorki między ul. Pułaskiego, a mostem na ul. Warszawskiej. Budowa ścieżki ma kosztować ok. 800 tys. złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.