PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd opolskiego wyprowadza się od wojewody

  • PAP/rs    20 lutego 2018 - 16:47
Samorząd opolskiego wyprowadza się od wojewody
Za blisko 6 mln zł władze województwa kupią budynek w centrum Opola. (Fot. Shutterstock.com)

Za blisko 6 mln zł władze województwa kupią budynek w centrum Opola. Przeprowadzą się do niego m.in. biura zarządu województwa, który obecnie wynajmuje pomieszczenia od wojewody. Uchwałę w tej sprawie podjęli na wtorkowej sesji radni województwa.
Samorząd województwa korzystał z części pomieszczeń opolskiego urzędu wojewódzkiego od początku swojego istnienia. W ubiegłym roku wojewoda poinformował marszałka, że część urzędników samorządowych musi opuścić pomieszczenia w budynku urzędu wojewódzkiego, ponieważ administracja rządowa potrzebuje więcej powierzchni ze względu na rosnącą ilość zadań wykonywanych przez służby wojewody. Na wtorkowej konferencji prasowej zarząd województwa poinformował o wyprowadzce z gmachu urzędu wojewódzkiego.

- Kupujemy budynek na Ostrówku, czyli w sąsiedztwie opolskiego urzędu wojewódzkiego, w ścisłym centrum miasta. Zostanie tam przeniesiony m.in. zarząd województwa. Co prawda na razie nie wypowiedziano nam jeszcze umowy tej części budynku, gdzie mieszczą się również gabinety marszałków, jednak nie widzimy sensu, aby czekać na to, co wydaje się nieuniknione - powiedział przed sesją sejmiku marszałek województwa Andrzej Buła.

Urzędnicy marszałka, którzy nie znajdą miejsca na Ostrówku, zostaną przeniesieni do pomieszczeń byłej szkoły na ulicy Hallera. Jak zapewnił marszałek Buła, należący do samorządu województwa budynek zostanie tak przebudowany, że w przypadku zmniejszenia zatrudnienia w administracji samorządowej część kompleksu będzie mogła być wykorzystana na inne potrzeby, np. pod wynajem.

Przeciwko zakupowi budynku na Ostrówku głosowali radni klubu Prawa i Sprawiedliwości, zdaniem których nieruchomość jest zbyt droga w porównaniu np. z kosztami rozbudowy kompleksu przy ulicy Hallera.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.