PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd przeciwko budowie u siebie kopalni

  • wnp.pl    2 maja 2012 - 07:33
Samorząd przeciwko budowie u siebie kopalni

Część mieszkańców i samorządowców z okolic Lubina sprzeciwia się budowie w ich rejonie kopalni węgla brunatnego. Na razie jednak nikt poważnie o budowie kopalni nie myśli, prawdopodobnie elektrownia i kopalnia Legnica nigdy nie powstaną.
Przeciwnicy budowy kopalni węgla brunatnego, a tym samym i elektrowni opalanej tym węglem, w okolicach Legnicy wystosowali pod koniec kwietnia br. apel do posłów i senatorów oraz premiera Donalda Tuska i prezydenta Bronisława Komorowskiego w którym domagają się porzucenia planów budowy kopalni. Na razie nikt takiej kopalni nie planuje budować.

- Do chwili obecnej do ministra środowiska nie wpłynął żaden wniosek o udzielenie koncesji na wydobywanie węgla brunatnego ze złóż legnickich - informuje biuro prasowe ministerstwa.

Także do ministerstwa gospodarki nie zgłosili się zainteresowani wydobyciem węgla brunatnego w rejonie Legnicy. - Na dzień dzisiejszy minister gospodarki nie otrzymał do uzgodnienia żadnego wniosku na wydobycie węgla w tym złożu - informuje biuro prasowe resortu gospodarki.

Cały artykuł czytaj tu Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.