PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd sprzedał część terenu lotniska

  • PAP    28 października 2011 - 08:12
Samorząd sprzedał część terenu lotniska

Ponad 9 hektarów gruntów w obrębie portu lotniczego Katowice Airport w Pyrzowicach kupiło od starostwa tarnogórskiego zarządzające tym lotniskiem Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL).
Jak poinformował rzecznik GTL Cezary Orzech, chodzi o teren we wschodniej części lotniska, będący dotąd – wskutek różnych zaszłości – własnością starostwa powiatowego w Tarnowskich Górach. Do czasu podpisania w przyszłym tygodniu umowy notarialnej władze lotniska nie chcą podać kwoty umowy.

Czytaj też: Kolejne inwestycje na lotnisku w Pyrzowicach

„Cena jest dla nas satysfakcjonująca. Teraz Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze będzie miało praktycznie 99,5 proc. terenu lotniska. To bardzo ważne, bo bez uregulowania kwestii gruntowych nie można prowadzić inwestycji” – zaznaczył Orzech. Jak dodał, w przyszłości teren ten ma zostać przeznaczony pod budowę nowej bazy cargo.

Zgodnie z planem generalnym lotniska, w Pyrzowicach zakładana jest m.in. budowa w najbliższych latach nowego terminalu cargo o powierzchni ok. 7 tys. m kw., w innej części lotniska niż obecny. W przyszłości wokół niego mogłoby powstać centrum logistyczne i przemysłowe, skomunikowane z lotniskiem i z budowaną w pobliżu autostradą A1, która będzie gotowa późną wiosną 2012 r.

Plany te wpisują się w starania GTL oraz władz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o utworzenie w sąsiedztwie katowickiego lotniska portu podstrefy KSSE.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.