PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd województwa kupi pociągi dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

  • pt    26 lutego 2014 - 09:24
Samorząd województwa kupi pociągi dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił dzisiaj przetarg nieograniczony na zakup 10 sztuk spalinowych zespołów trakcyjnych do obsługi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Szacunkową wartość zamówienia określono na 119,33 mln zł netto, zaś unijne dofinansowanie to 70,23 mln zł. Otwarcie ofert w tym postępowaniu zaplanowano w dniu 4 kwietnia 2014 br.

Pierwsze dwa pojazdy, w tym jeden dwuczłonowy i jeden trójczłonowy mają być dostarczone, zgodnie z harmonogramem w grudniu 2014 roku, kolejne w marcu, kwietniu i maju 2015 roku. Wszystkie pojazdy przejdą próby w obsłudze pasażerów na innych liniach kolejowych województwa pomorskiego w celu ich przetestowania i wyeliminowania ewentualnych usterek.

- Dostawy pojazdów zaplanowano tak, aby w momencie uruchomienia linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej mogły one od razu rozpocząć jej obsługę – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. - Pomorska Kolej Metropolitalna to największa inwestycja infrastrukturalna w historii samorządu województwa pomorskiego

Poruszające się po tej linii pojazdy połączą Gdańsk-Wrzeszcz z Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy i dalej z istniejącą linią kolejową Gdynia – Kościerzyna, umożliwiając po raz pierwszy od 70 lat bezpośredni dojazd koleją z Gdańska na Kaszuby.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.